mobile
REKLAMA

Sobota w Parku Szczęśliwickim dla rodziny i seniorów

W sobotę, 26 września w Parku Szczęśliwickim odbył się po raz trzynasty Rodzinny Piknik Integracyjny i VII Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych. Organizatorami imprezy była Burmistrz Dzielnicy Ochota Katarzyna Łęgiewicz, Klub Rodzin Abstynenckich Ostoja i Stowarzyszeni Wspierania Inicjatyw Społecznych i Ekonomicznych WSIE. Pomimo padającego deszczu Piknik i Targi przyciągnęły rzesze mieszkańców Ochoty.

Sobota w Parku Szczęśliwickim dla rodziny i seniorów

Piknik na Ochocie był okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Na mieszkańców Ochoty i Warszawy czekały liczne atrakcje. Na scenie wystąpili między innymi: wolontariusze Dzieła Odbudowy Miłości, Fundacji D.O.M.; uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 93, którzy zaprezentowali układ choreograficzny zatytułowany „Kolorowe rytmy”; grupa baletowa „Piruecik” z Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota” a także karatecy z Mazowieckiego Klubu Karate Kyokushin.

W alejkach przy stoku narciarskim na dzieci i dorosłych czekały stoiska z grami logicznymi, warsztaty plastyczne, zawody strzeleckie i ścianka wspinaczkowa. Można było też pojeździć na kucykach. Pasjonaci mundurów i służb mundurowych mogli podziwiać wyposażenie i sprzęt Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. O godzinie 14 przed estradą odbyła się musztra paradna w wykonaniu Batalionu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

VII Targi Ochockich Organizacji Pozarządowych były okazją do zapoznania się z ofertą kilkudziesięciu organizacji działających na terenie dzielnicy. Swoje stoiska mieli między innymi: Odział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci – Odział Dzielnicowy Warszawa Ochota, Stowarzyszenie „Edukacja drogą do sukcesu”, Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Dom Dziennego Pobytu „ Z Ochotą”, Klub „Relaks” i Centrum Edukacyjne „Empiria”. Koalicja na rzecz życzliwości zbierała opinie pasażerów komunikacji miejskiej.

Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda