mobile

Startują zapisy na 31. Bieg Niepodległości

W nocy z piątku na sobotę, z 20 na 21 września, startują zapisy do 31. Biegu Niepodległości. To już ostatni bieg w tegorocznej Warszawskiej Triadzie „Zabiegaj o pamięć”.

Sylwia Fiutkowska/fot. tookapic
Startują zapisy na 31. Bieg Niepodległości

Rejestracja na 31. Bieg Niepodległości rozpocznie się 21 października o godzinie 00:01 przez stronę internetową www.aktywnawarszawa.pl. Najpierw trzeba założyć swoje konto, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy i dokonać opłaty. Na bieg można zapisać się także indywidualnie w w biurze zawodów zlokalizowanym w CH Arkadia przy Al. Jana Pawła II 82, także od 21 października. Po zarejestrowaniu się na bieg i uiszczeniu opłaty zawodnicy będą mogli odebrać pakiet startowy, w którego skład wchodzą: numer startowy i pamiątkowa koszulka. Odbiór pakietów trwa do 9 listopada. Po tym terminie pakiety będą mogły odbierać wyłącznie osoby spoza Warszawy.

Jak co roku bieg startuje o godzinie 11:11. Data i godzina startu nie jest przypadkowa, bowiem jest związna z odzyskaniem przez Polskę Niepodległości. W biegu głównym może wystartować każdy, kto ma ukończone 15 lat. Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrów. Na starcie biegacze ustawią się w dwóch kolumnach: po jednej stronie osoby w białych koszulkach, po drugiej w czerownych tworząc w ten sposób najdłuższa flagę Polski. W biegu może wziąć udział 22 tysięcy uczestników.

Trasa biegu rozpoczyna się u zbiegu ulicy Stawki oraz al. Jana Pawła II, a następnie zawodnicy pobiegną wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi i ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. 

W biegu wezmą również udział osoby poruszające się na wózkach aktywnych oraz z napędem pośrednim, zawodnicy nordic walking na trasie 6,5 kilometra, a także dzieci z roczników 2005-2009, które będą mieć do pokonania dystans 1918 kilometrów. 
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda