mobile

Startuje 33. Międzynarodowy Turniej Wola-Cup

Od piątku do niedzieli w Hali Sportowej "Koło" przy ul. Obozowej 60 odbywał się będzie już po raz 33 turniej Wola-Cup. W zawodach rozgrywanych w kategorii młodzików rywalizować będzie 18 zespołów z Polski, Austrii i Niemiec.

Marcin Kalicki
Startuje 33. Międzynarodowy Turniej Wola-Cup

Turnieje Wola-Cup organizowane przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy oraz Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MOS Wola odbywają się z przerwami od 1980 roku. Dotychczas wzięły w nich udział drużyny z 62 klubów zagranicznych z 17 krajów, a także setki zespołów z Polski.

W tegorocznej edycji przed kibicami zaprezentują się zawodnicy z 18 zespołów. Na Woli zagrają: UMKS MOS Wola Warszawa, UMKS MOS Wola II Warszawa, Trefl Gdańsk, AZS Olsztyn, Czarni Radom, SMS Police, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, KS Metro Warszawa, Olimp Ostrołęka, Krótka Piłka Łódź, Sparta Kraków, DMKS Plas Kielce, AKS Resovia Rzeszów, Enea Energetyk Poznań, Białołęcki Volley, Wifama Łódź oraz Hot Volleys Wiedeń (Austria) i VC Dresden (Niemcy).

Drużyny podzielone na sześć trzyzespołowych grup rozpoczną rywalizację na trzech sektorach w piątek o godz. 14:00. Ostatnie mecze rozegrane zostaną o godz. 20:15. W sobotę i niedzielę zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Hali Sportowej "Koło" przy ul. Obozowej od godz. 9:00. W dniach 29 listopada - 1 grudnia organizowane będą zawody dla zawodników U-13.

W turnieju Wola-Cup w przeszłości brali udział późniejsi reprezentanci Polski m.in.: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Damian Wojtaszek, Paweł Papke, Paweł Zagumny, Karol Kłos, śp. Arkadiusz Gołaś czy też Zbigniew Bartman. O tym czy któryś z młodych zawodników nawiąże w przyszłości do wielkich karier swoich starszych kolegów przekonamy się za kilka lat.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda