mobile
REKLAMA

Stołeczne kwiaty do wzięcia

W najbliższy poniedziałek i wtorek (13 i 14 listopada) miłośnicy stołecznych ukwieceń będą mogli zabrać część z nich do domu. Zarząd Zieleni organizuje ostatnią w tym roku akcję „Przygarnij kwiatka”

Informacja prasowa
Stołeczne kwiaty do wzięcia

„Przygarnij kwiatka” to sezonowa akcja adopcji kwiatów z miejskich rabat, które ustępują miejsca nowym nasadzeniom. Ostatnia w tym roku akcja odbędzie się po obu stronach Wisły:

  • w poniedziałek, 13 listopada, w Pawilonie Edukacyjnym Kamień (od godz. 11:00). Do wyboru będą rośliny, które zdobiły warszawskie donice i kwietniki przy ulicach.
  • we wtorek, 14 listopada, przy osi głównej w Ogrodzie Saskim (od godz. 9:00). Do wyboru będą niezimujące w gruncie kwiaty, które zdobią jeszcze rabaty w tym parku.

Bieżące informacje o dostępności kwiatów do adopcji będą dostępne w wydarzeniu na Facebooku..

Co zastąpi dotychczasowe rośliny?

Kwiaty, które zabiorą ze sobą mieszkańcy, zostaną zastąpione nowymi roślinami posadzonymi przez miejskich ogrodników. Na wiosnę klomby w Ogrodzie Saskim zakwitną tulipanami, a na zwieńczeniach zostaną urozmaicone szachownicami perskimi. Całość zostanie dodatkowo otoczona dwoma rzędami niezapominajek.

Obecne ukwiecenia przy ulicach zostaną uzupełnione o kapustę ozdobną. W kilkunastu donicach na terenie całego miasta ogrodnicy Zarządu Zieleni posadzą również cebulki kwiatów, które zakwitną wiosną.

Każdego sezonu przy ulicach i w parkach ZZW wymienia kwiaty na łącznej powierzchni ponad 5700 mkw. Jednak nie tylko one zapewniają kolorystyczną różnorodność w kompozycjach, ale także byliny. Miejscy ogrodnicy w ukwieceniach stosują bowiem nowoczesny, hybrydowy system, który łączy rośliny wieloletnie z jednorocznymi.

Kwietne zmiany również na pętlach

Nasadzenia prowadzi też Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM). Jednostka sadzi właśnie 25 tys. cebulek tulipanów, które wiosną zakwitną na pętlach: Dworzec Wschodni – Lubelska, Witolin i Metro Marymont.

W tym roku posadzi też kilkanaście drzew. Bujnie kwitnące wiśnie piłkowane wzbogacą pętle Szczęśliwice i Chomiczówka, a sosny czarne pętlę Augustów. Na pętli Metro Marymont ogrodnicy posadzą robinię akacjową

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda