mobile

Sukcesy praskich sportowców

W miniony weekend w Olsztynie oraz w Gorzowie Wlkp odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski 14 i 15- latków w pływaniu. Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy praskiej Jagiellonki, 14- latkowie po raz pierwszy startowali w zawodach, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników z całej Polski.

TAGI
Sukcesy praskich sportowców

Adrian Raczyński zdobył dwukrotnie tytuł Wicemistrza Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem grzbietowym, 4 miejsce na 100 m stylem grzbietowym i 11 miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym (w popołudniowym fiale B, do którego się zakwalifikował - uzyskał czas, który dałby mu 4 miejsce w Polsce). Swoimi wynikami udowodnił, że może walczyć z najlepszymi w Polsce.

Mikołaj Łukasik uplasował się na 5 miejscu na dystansie 100 m stylem klasycznym i 6 miejscu na 50 m stylem klasycznym.

W kategorii 15- latków najlepszy wynik zanotował Łukasz Czerwiński zajmując 17 miejsce na dystansie 1500 m stylem dowolnym.

W zawodach uczestniczyli również : Wanic Klaudia, Więckowska Wiktoria oraz Dobrowolski Maciej, Miziak Adam i Smolarek Mikołaj, którzy wielokrotnie bili swoje rekordy życiowe i pokazywali charakter dzielnie walcząc do samego końca w swoich wyścigach.

Wyniki młodych pływaków Jagiellonki podczas Zimowych Mistrzostw Polski są bardzo obiecujace i dają nadzieję, na to że przełożą się one na jeszcze większy zapał do pracy, co przyniesie jeszcze lepsze rezultaty na Letnich Mistrzostwach Polski w lipcu.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda