mobile

Świąteczna iluminacja na ulicach Warszawy

W sobotę, 5 grudnia, Warszawa pokaże swoje świąteczne oblicze. O godzinie 17.00 na placu Zamkowym warszawiacy wspólnie zapalą najpiękniejszą choinkę w mieście, a cały Trakt Królewski i okoliczne ulice rozbłysną świątecznymi barwami.

TAGI
Świąteczna iluminacja na ulicach Warszawy

Pierwszy weekend grudnia to od lat magiczny moment, w którym Warszawę odwiedza święty Mikołaj z Laponii. To właśnie wtedy stolica pięknieje dzięki świątecznemu klimatowi. Tak będzie i tym razem.

- Serdecznie zapraszam na to barwne i radosne widowisko – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. - Jak co roku w okolicy mikołajek w stolicy rozpoczyna się świąteczny sezon, a cały iluminowany Trakt Królewski zachęca do wieczornych spacerów.

O godzinie 17.00 na scenie przy Zamku Królewskim pojawią się baśniowe postaci oraz elfy, które towarzyszyć będą świętemu Mikołajowi. W świątecznym programie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Nastrojowe utwory zaśpiewają także dzieci z zespołu „Fasolki”.

Na rozświetlenie choinki nie będziemy musieli długo czekać, ale wszystko zależy od komety, którą niedawno mogliśmy obserwować na niebie. Podobno tego dnia ma pojawić się nad Warszawą i pomóc w inauguracji świątecznej iluminacji.

Zaraz potem wraz z całym barwnym orszakiem świętego Mikołaja wyruszymy w radosnej, świątecznej paradzie, która przejedzie od ulicy Miodowej, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, aż do ulicy Chmielnej.

Atrakcją wydarzenia będzie świąteczny namiot, przy pl. Zamkowym,  w którym będzie można poczuć się jak wyjątkowy cukiernik. Świeżo upieczone, pachnące pierniczki ozdobimy lukrem i innymi dekoracjami. Na chętnych czekać będą też przepiękne kartki prezentujące Warszawę w ciepłej, świątecznej odsłonie. Na miejscu pracownicy Poczty Polskiej przybiją okolicznościowy stempel  i kartka będzie gotowa do wysłania.

Na imprezę zaprasza Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy i Stołeczna Estrada, miejska instytucja kultury – organizator wydarzenia.

W ramach akcji Świąteczna Warszawa już od 28 listopada rusza Warszawski Świąteczny Jarmark przed stadionem PGE Narodowy. Będzie czynny do 24 grudnia.

 

fot.R.Motyl/UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda