mobile

Świątecznie i nastrojowo

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą zdecydowanie inne niż w latach poprzednich. Pandemia COVID-19 sprawiła, że świat zatrzymał się w miejscu. Ale życie przecież toczy się dalej… Piosenkarka Danuta Stankiewicz tylko nam zdradza, jak spędzi tegoroczne święta.

Anna Tomasik
Świątecznie i nastrojowo

Okres bożonarodzeniowy przyprawia o przysłowiowy zawrót głowy. Zakupy i wycieczki po sklepach w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych, wypieki i  potrawy, których tradycyjnie na stole wigilijnym powinno być aż dwanaście… Bieganina i krzątanina.

W przeddzień wigilijnej wieczerzy dzwonię do piosenkarki, Danuty Stankiewicz. Wielokrotne próby połączenia  z nią spełzają jednak na niczym. Późnym wieczorem mój telefon rozdzwania się na dobre. Jedno z połączeń przychodzących jest od Artystki. Pytam o świąteczne przygotowania i o to, jakie będą tegoroczne święta w dobie pandemii COVID-19.

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święta w roku! Zawsze z niecierpliwością na nie czekam! Czuję się wtedy jak... zakochana nastolatka! śmieje się Rajski Ptak Polskiej Piosenki. I podkreśla, że właśnie okres bożonarodzeniowy jest czasem miłości i pojednania. 

– To niezwykle  kolorowe święto wlewa w nasze serca radość i nadzieję, że „jutro” nie będzie takie straszne, że ominą nas troski i porażki. To jest czas, kiedy na świat patrzę przez różowe okulary, ładuję akumulatory i rozpiera mnie energia. Cały rok gdzieś pędzę i w biegu łapię chwile, a wigilijna wieczerza to okazja, by najbliższych zebrać przy jednym stole - tłumaczy Danuta Stankiewicz. Nagle milknie. Po chwili słyszę głośne westchnienie.

– Tegoroczne święta Bożego Narodzenia, podobnie jak wielkanocne, odbywają się w innej atmosferze niż zazwyczaj. Świat walczy z koronawirusem i w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych spędzimy je razem...wirtualnie. Opłatkiem więc będziemy się dzielić też wirtualnie! Prezenty wysłane i z tego co wiem, już dotarły do adresatów!  Pocieszam się, że następny rok przyniesie normalność i pożegnanie z Covid19 – zdradza piosenkarka.  

Na koniec naszej krótkiej pogawędki prosi o przekazanie Czytelnikom „Informatora Stolicy” świątecznych życzeń. Przy okazji zdradza, że od czasu do czasu „wpada” tutaj, by przeczytać garść najnowszych aktualności ze stolicy.

Zespołowi redakcyjnemu oraz Czytelnikom portalu i gazety „Informatora Stolicy” życzę Zdrowia i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2021. Wszystkim przesyłam moc buziaków! Do zobaczenia na koncertach – mówi wyraźnie podekscytowana Danuta Stankiewicz.

Notowała: Anna Tomasik
Foto: archiwum prywatne Danuty Stankiewicz

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda