mobile
REKLAMA

Sześć pomysłów na spędzenie czasu w stolicy w tym tygodniu

Szukasz pomysłu na najbliższe dni w Warszawie? Oto sześć wydarzeń, które warto wpisać do kalendarza – po jednym na każdy dzień tygodnia

Kacper Fartuszyński
Sześć pomysłów na spędzenie czasu w stolicy w tym tygodniu

Wtorek, 16 czerwca - Innowacyjne Targi Pracy 45+ „Praca bez metryki”

Innowacyjne Targi Pracy 45+ „Praca bez metryki” to wydarzenie stworzone z myślą o osobach 45+, które chcą aktywnie budować swoją dalszą drogę zawodową.

Co w programie?

- spotkania z pracodawcami (prawdziwe rozmowy przed-rekrutacyjne);

- konsultacje z doradcami kariery;

- rozmowy i podcasty na żywo;

- inspiracje i praktyczne wskazówki dla osób 45+.

Kiedy i gdzie?

Wydarzenie odbędzie się 16 i 17 czerwca w godzinach 11.00-18.00 w Galerii Młociny.

Środa, 17 czerwca - Oficjalna prezentacja muralu “Czerwiec 76”

17 czerwca o godz. 11.00 odbędzie się oficjalna prezentacja muralu “Czerwiec 76”. Malowidło powstało na ścianie szczytowej budynku mieszkalnego przy ul. Mariana Keniga 1 w Ursusie, udostępnionego bezpłatnie przez RSM Ursus.

Autorem projektu jest krakowski artysta Marcin Czaja. Mural łączy historyczny przekaz z wyraźną symboliką. Dzięki temu jest czytelny zarówno dla osób dobrze znających historię, jak i młodszych odbiorców, dla których może stać się atrakcyjną formą poznania lokalnego dziedzictwa.

Wstęp wolny.

Czwartek, 18 czerwca - Molesta Ewenement w bibliotece “Przystanek Książka”

Wszyscy fani polskiego hip-hopu powinni zwrócić uwagę na czwartkowy wieczór w bibliotece “Przystanek Książka”. To właśnie tam, 18 czerwca, odbędzie się spotkanie z legendą polskiej sceny rapowej - zespołem Molesta Ewenement.

Podczas wydarzenia będzie można posłuchać wspomnień muzyków, porozmawiać o ewolucji kultury hip-hopowej w Polsce, a także zadać własne pytania. Po części oficjalnej przewidziano czas na zdobycie autografów i wykonanie pamiątkowych zdjęć z artystami. 

Spotkanie odbędzie się 18 czerwca w godz. 18.00-20.00. 

Wstęp wolny.

Piątek, 19 czerwca - Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania

Zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Zawirowania, podczas której zaprezentują się zespoły m.in. z Włoch, Hiszpanii, Meksyku, Maroko i Laosu.

Wydarzenie organizowane jest od ponad dwudziestu lat i co roku przyciąga wielu miłośników tańca współczesnego, prezentując różnorodne formy i estetyki z Polski i zagranicy.

Festiwal otworzy polsko-włoski projekt Mandala Dance Company i Teatru Tańca Zawirowania pt. “Border Bodies” w choreografii Paoli Soressy i Elwiry Piorun. Po każdym spektaklu będzie możliwość rozmowy z twórcami.

Festiwal odbędzie się w dniach 19-30 czerwca. Bilety można kupić na stronie internetowej Teatru Tańca Zawirowania. Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.  

Sobota, 20 czerwca - VI Białołęcki Bieg Przełajowy

W najbliższy weekend powraca wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych imprez rekreacyjnych - VI Białołęcki Bieg Przełajowy. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Biegi dla dzieci i dorosłych odbędą się w ośmiu kategoriach:

- 3-4 lata (2023-2022) - 100 m (bez klasyfikacji, każde dziecko otrzyma medal i upominek;

- 5-6 lat (2021-2020) - 100 m;

- 7-8 lat (2019-2018) - 400 m;

- 9-10 lat (2017-2016) - 400 m;

- 11-12 lat (2015-2014) - 400 m;

- 13-14 lat (2013-2012) - ok. 800 m;

- 15-17 lat (2011-2009) - ok. 1600 m;

- Dorośli (OPEN kobiety i mężczyźni) - ok. 2400 m.

Wydarzenie rozpocznie się 20 czerwca o godz. 9.00 na łące przy ul. Chudoby (Lotnisko Modelarskie). Rejestracja odbywa się za pośrednictwem platformy Decathlon GO. 

Niedziela, 21 czerwca - Piknik z Tatą na Bielanach 

21 czerwca z okazji Dnia Ojca, odbędzie się ”Piknik z Tatą”. Na uczestników czeka wiele atrakcji dla całych rodzin. W programie znalazły się m.in. kiermasz rękodzieła i swojskiego jadła, uroczysta Msza Święta ze ślubowaniem ojców inspirowanym filmem “Odważni”, koncert zespołu “Atlantyda” oraz spektakl dla dzieci “Złote Jajko” w wykonaniu Teatru Igraszka.

Dodatkowo na uczestników czekają dmuchańce, alpaki, jazdy na osiołkach, przejazdy bryczką oraz prezentacje pojazdów policji straży pożarnej i firmy BYŚ.

Wydarzenie odbędzie się na terenie wokół Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Dewajtis 3 w godz. 10.00-15.00.

Wstęp bezpłatny.

fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda