mobile

Teleskopy astronomiczne w parku Moczydło

W parku Moczydło zamontowane zostały ogólnodostępne teleskopy astronomiczne, które umożliwią obserwację nieba. Pojawiły się tam również podświetlane gabloty informacyjne z planem nieba oraz panoramą miasta. To kolejny projekt zrealizowany w ramach budżetu partycypacyjnego.

Informacja prasowa
Teleskopy astronomiczne w parku Moczydło

Trzy teleskopy astronomiczne zostały ustawione na szczycie popularnej górki w parku Moczydło. To idealne miejsce na tego typu urządzenia, gdyż do dyspozycji mamy dużą, wolną przestrzeń, która zapewnia swobodną obserwację nieba. Przyrządy są ogólnodostępne i bezpłatne i wyposażone w dodatkową lunetę dolną umożliwiającą obserwację osobom niepełnosprawnym i dzieciom. korzystać z nich mogą dorośli, dzieci oraz osoby niepełnosprawne. - To nie lada gratka dla wszystkich miłośników astronomii, którzy teraz będą mogli swobodnie podziwiać nieboskłon. Ten projekt to nie tylko rozrywka, ale również edukacja. Przy pomocy tych urządzeń każdy będzie miał możliwość wybrania się w niezwykle pasjonującą, kosmiczną podróż - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola. Teleskopy będą również spełniały rolę widokową, a za ich pomocą będziemy mogli podziwiać panoramę miasta.

 

Zamontowane zostały również dwie podświetlane gabloty informacyjne. W jednej znajduje się mapa nieba, natomiast w drugiej panorama miasta.

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda