mobile
REKLAMA

Trwają zapisy do programu "Lato w mieście"

Warszawscy uczniowie spędzający wakacje w stolicy mogą jeszcze wziąć udział w programie „Lato w mieście”. W niektórych placówkach edukacyjnych wciąż trwają zapisy na wybrane turnusy. W sumie na dzieci czeka aż 5 606 wolnych miejsc.

Informacja prasowa
Trwają zapisy do programu "Lato w mieście"

Warszawski program „Lato w mieście” jest wyjątkową formą nauki poprzez zabawę. Co roku dzieci wybierają swoje ulubione zajęcia spośród bogatej oferty. To blisko 1000 bezpłatnych propozycji sportowych, artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

- Wiedząc jak popularny jest program „Lato w mieście”, w tym roku przygotowaliśmy dla naszych młodych mieszkańców aż 20 000 miejsc. Dzięki temu wciąż jest możliwe zapisanie się do wybranych placówek edukacyjnych. Praktycznie codziennie przyjmujemy nowych uczniów, którzy chcą aktywnie i kreatywnie spędzić wakacje w naszym mieście – mówi Włodzimierz Paszyński, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Nabór na wolne miejsca do programu „Lato w mieście” będzie trwał przez całe wakacje tj. do 31 sierpnia. Przypominamy, że tegoroczne zapisy prowadzone są przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest dla rodziców pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl. Tutaj też w zakładce „Wolne miejsca” znajduje się szczegółowy wykaz placówek aktualnie prowadzących dodatkowy nabór na wybrane turnusy. Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do programu powinni bezpośrednio skontaktować się z wybraną szkołą, która dysponuje wolnymi miejscami.

Wakacyjne Placówki Edukacyjne

Podobnie jak w minionych latach WPE działają przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół. Większość WPE zorganizowana została w budynkach szkół podstawowych.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą zapłacić jedynie za posiłki, z których korzystają dzieci w punktach dziennego pobytu. Podobnie jak w poprzednich latach, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat także w wakacje.

W WPE dzieci mogą liczyć na zróżnicowane atrakcje. Oprócz zajęć stacjonarnych – rekreacyjnych, edukacyjnych, plastycznych czy muzycznych – organizowane są również aktywności poza placówkami – wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne, zajęcia na basenach czy też spotkania z ciekawymi ludźmi. To tylko część atrakcji, które tego lata czekają na warszawskich uczniów.

Szczegóły dotyczące programu „Lato w mieście” dostępne na stronie internetowej miejskiego Biura Edukacji. Patronami medialnymi programu są Radio ESKA i Super Express.

fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda