mobile

„Tu bije serce stolicy”. Nowy odcinek bulwarów - otwarty!

Dzisiaj o godz. 9:00 odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego odcinka bulwarów między mostem Świętokrzyskim a ul. Karową. Spotkanie otworzyło też cykl wydarzeń, które wypełnią nadwiślańską promenadę w długi weekend. Już dzisiaj udaj się na bulwary i powitaj je w hucznym stylu!

Redakcja
„Tu bije serce stolicy”. Nowy odcinek bulwarów - otwarty!

Od dzisiaj warszawiacy nareszcie mogą spędzać wolny czas na świeżo otwartym odcinku bulwarów. Na 800 metrowym fragmencie brzegu Wisły do dyspozycji mieszkańców będą m.in. falujące ławki, plaża z tarasami solarnymi i figurami ryb wiślanych czy schody do samej rzeki, które z pewnością szybko wypełnią się gośćmi. W nadchodzących dniach to będzie jedno z najciekawszych miejsc w Warszawie – koncerty, animacje, wystawy, warsztaty, eksperymenty, targ śniadaniowy i wiele, wiele innych.

Specjalne obchody otwarcia tego nowego miejsca rekreacji zaczynają się już dzisiaj. Od godziny 19:00 bulwary będą rozbrzmiewać muzyką do posłuchania i potańczenia. Pod hasłem „Tu bije serce stolicy” na nadwiślańskiej scenie wystąpią: Bovska, Stanisława Celińska i Warszawskie Combo, Reni Jusis.

Sąsiedzi bulwarów, tj. Muzeum nad Wisłą oraz Centrum Nauki Kopernik, chcąc dołączyć do wspólnego świętowania, przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Warszawy, np. zwiedzanie wystawy „Syrena herbem tym zwodnicza” czy naukowe eksperymenty przeprowadzone pracowników Centrum.

Od czwartku z mieszkańcami stolicy będą się spotykać także pracownicy redakcji „Przekroju” - kwartalnika, którego publikację wznowiono po kilku latach przerwy. Najnowsze wakacyjne wydanie gazety będzie można nabyć podczas eventu!

Z pewnością niejednego warszawiaka ucieszy wiadomość, że udział we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach jest bezpłatny! Pełen program imprezy znajdziesz na stronie: www.um.warszawa.pl

Na otwarciu bulwarów pojawili się: Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. st. Warszawy, Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy, Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy, Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, Marcel Andino Velez, wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Ewa Kloc, dyrektor administracyjny Centrum Nauki Kopernik.

Niedługo nastąpi też finał prac na odcinku od ul. Karowej do mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Wykonawca projektu powinien zakończyć roboty do 30 czerwca. To jednak nie koniec zmian na lewym brzegu Wisły. Nadal trwa konkurs, który wyłoni projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego. Wygląda na to, że warszawiacy zyskają dla siebie niemal cały brzeg Wisły!

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko