mobile
REKLAMA

Turniej Ursus Volley Cup rozstrzygnięty

Cztery drużyny rywalizowały w sobotę i niedzielę w hali sportowej przy ul. Keniga w pierwszej edycji turnieju Ursus Volley Cup. Zwycięzcą zawodów zostało KS Metro, które wyprzedziło Campera Wyszków, MOS Wola Tramwaje Warszawskie i SKS Iskrę Warszawa.

Marcin Kalicki
Turniej Ursus Volley Cup rozstrzygnięty

Turniej w Ursusie to kolejna faza przygotowań do sezonu, który dla drużyn z II ligi rozpoczyna się już za dwa tygodnie. Każda z drużyn rozegrała po trzy spotkania, dwa pierwszego dnia zawodów i jeden następnego. Wszystkie mecze udało się wygrać zawodnikom z Ursynowa, którzy triumfowali w turnieju. Drugie miejsce zajęli siatkarze Campera Wyszków, a trzecie MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Ostatnie miejsce przypadło tym razem gospodarzom – drużynie SKS Iskra Warszawa. – Za nami kolejny turniej, w którym wygraliśmy jedno spotkanie. Mamy na razie kłopoty z chorobami i kontuzjami, które nie pozwalają zaprezentować pełni możliwości. Być może za tydzień będziemy w szerszym składzie, ale tak na prawdę celem jest liga i dobry start w rozgrywkach o punkty – powiedział po zawodach Krzysztof Wójcik, trener MOS Wola.

Wyniki Ursus Volley Cup:

SKS Iskra Warszawa – KS Metro Warszawa 2:3 (20:25, 25:20, 22:25, 25:21, 10:15)

KS Camper Wyszków - MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:1 (25:22, 17:25, 25:20, 25:23)

KS Metro Warszawa – KS Camper Wyszków 3:0 (25:22, 25:16, 25:14)

SKS Iskra Warszawa – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (25:23, 24:26, 22:25, 22:25)

MOS Wola Tramwaje Warszawskie – KS Metro Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:21, 16:25)

SKS Iskra Warszawa – KS Camper Wyszków 0:3 (27:29, 20:25, 23:25)

Klasyfikacja końcowa:

1.      KS Metro Warszawa

2.      KS Camper Wyszków

3.      MOS Wola Tramwaje Warszawskie

4.      SKS Iskra Warszawa

Zawody chętnie podsumowali siatkarze stołecznych drużyn. – Turniej Ursus Volley Cup był naszym przedostatnim sprawdzianem przed zaczynającą się ligą. Dostarczył on nam wiele materiału szkoleniowego, do którego na najbliższych treningach będziemy się odnosić. Przed następnym turniejem będziemy dalej realizować założenia okresu przygotowawczego. Jest jeszcze przed nami trochę pracy, ale wiemy że nie na żadnym treningu nie możemy odpuszczać – zaznacza Adam Antoński, środkowy MOS Wola Tramwaje Warszawskie. – Turniej, w którym wzięliśmy udział był wymagający dla każdego z nas, ale przez to mamy też większy materiał do analizy. Ważnym i cennym aspektem będzie wyciągnięcie wniosków z zawodów i popracowanie nad takimi elementami jak wzmocnienie zagrywki czy też kończenie pierwszych piłek w ataku. Jednym z cenniejszych spostrzeżeń z tego turnieju jest słabsza komunikacja na boisku, co mam nadzieję poprawimy na najbliższych treningach. Pracujemy dalej aby w meczu inauguracyjnym sezon być w najlepszej formie w danym momencie – dodał drugi środkowy MOS-u Karol Kubisz.

Zadowoleni z turnieju są siatkarze gospodarzy – SKS Iskry Warszawa. – Uważam, że pomimo przegrania wszystkich spotkań zaprezentowaliśmy się dobrze na tle zespołów z II ligi. Pokazaliśmy, że mamy szeroki skład co będzie miało przełożenie na cały sezon. Na boisku było widać chemię oraz zaangażowanie każdego zawodnika. Turniej pokazał, że musimy skupić się na poprawie przyjęcia zagrywki oraz ograniczeniu ilości prostych błędów własnych. Wielokrotnie nawiązaliśmy równą walkę z zespołami z drugiej ligi, natomiast niedokładność w przyjęciu i proste błędy w końcówkach przekładały się na przegrane sety i w konsekwencji na przegrane mecze. Osobiście jestem nastawiony optymistycznie do nadchodzącego sezonu, mamy jeszcze chwilę do rozpoczęcia ligi i liczę, że w takim składzie uda nam się walczyć o najwyższe cele – zaznacza Olgierd Cybulski. – Pomimo porażek uważam, że pokazaliśmy się z dobrej stron. Mieliśmy mocnych przeciwników z wyższej ligi. Nie oddawaliśmy łatwych setów. Kilka razy udało nam się podgonić wynik i nawiązać walkę w końcówkach. Jeśli chodzi o naszą grę, to na pewno musimy poprawić przyjęcie, aby pewnie kończyć pierwszą akcję. Ponieważ w trakcie turnieju dużo rotowaliśmy składem ciężko mi mówić o innych elementach gry. Mamy jeszcze czas, aby się zgrać – przekonuje Jakub Skrajny.

– Jeśli chodzi o sam turniej to muszę przyznać, że był to piękny siatkarski weekend pod każdym względem. Wszystkie drużyny zaprezentowały wspaniałą sportową postawę i stworzyły niesamowitą atmosferę, dzięki czemu nie czuło się, że to tylko turniej towarzyski. To była przyjemność gościć naszych drugoligowych przyjaciół i mamy nadzieję, że za rok również przyjmą nasze zaproszenie – mówi Jakub Koc. – Przez te dwa dni zebraliśmy mnóstwo cennego doświadczenia, które zamierzamy wykorzystać podczas ligi. To były nasze pierwsze sparingi, jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu ale mamy jeszcze sporo czasu, bo zaczynamy trochę później niż II liga, dlatego nasza forma dopiero ma nadejść. Jesteśmy zadowoleni z gry jaką zaprezentowaliśmy, nie odstawaliśmy poziomem od naszych rywali, a wręcz przeciwnie, w wielu momentach biliśmy się jak równy z równym i to napawa nas optymizmem i napędza do dalszej pracy. Jestem pewien, że ten turniej zaprocentuje w trakcie sezonu, a my sami zrealizujemy swój wymarzony cel, czyli awans do II ligi – dodaje przyjmujący Iskry.

Życzymy powodzenia wszystkim stołecznym drużynom w nadchodzącym sezonie 2021/2022.

Fot. MOS Wola

 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda