Udany rewanż siatkarzy MOS Wola

Siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie udali się w sobotę do Międzyrzeca Podlaskiego by rozegrać tam kolejny mecz w ramach rozgrywek II ligi. Po ubiegłorocznej porażce na własnym parkiecie stołeczna drużyna zrewanżowała się UKS Międzyrzeckiej Trójce.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po dobrej grze wygrali pierwszą partię 25: . Warszawian to jednak nie zraziło. Od drugiego seta zaczęli skuteczniej grać w ataku, poprawili również przyjęcie. Efekt przyszedł bardzo szybko. Uzyskaną w połowie seta trzypunktową przewagę utrzymali do końca i wyrównali stan rywalizacji.

Trzecia odsłona spotkania była bardzo wyrównana, a set skończył się grą na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali goście z Warszawy i to oni cieszyli się z prowadzenia. Czwarta partia przyniosła zwycięstwo siatkarzom Międzyrzeckiej Trójki i o ostatecznym triumfie zadecydował tie-break. W ostatniej części meczu od początku dwupunktową przewagę mieli zawodnicy MOS-u. Gdy wydawało się, że zawody są już rozstrzygnięte niespodziewanie gospodarze doprowadzili do wyrównania 12:12. Od tego momentu na boisku dzielili i rządzili zawodnicy z Woli. Podopieczni trenera Krzysztof Wójcika oddali rywalom zaledwie jeden punkt, sami zdobywając trzy, co dało im wygraną w całym secie oraz meczu.

UKS Międzyrzecka Trójka Międzyrzec Podlaski – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 2:3 (25:21, 20:25, 29:31, 25:21, 13:15)

Warszawianie zagrali w składzie: Brian Malangiewicz, Grzegorz Pacholczak, Kacper Buczek, Jakub Buczek, Kajetan Iszczuk, Damian Gościański, Dawid Bulira, Kacper Kulesza, Kamil Kubeł, Kamil Leliwa, Adam Antoński, Karol Kubisz, Piotr Szlęzak, Krzysztof Pawlak.

– Udało nam się zrewanżować za porażkę we własnej hali i wgrać na trudnym terenie w Międzyrzecu. Chcieliśmy szybko się przełamać po poprzednim meczu, który zupełnie nam nie wyszedł i to się udało, poza pierwszym setem zagraliśmy dobrze w każdym elemencie. Była przez chwile szansa na 3 punkty, prowadziliśmy w 4 secie ale gospodarze zagrali lepiej kilka akcji i urwali ten punkt. Na szczęście wytrzymaliśmy tie-breaka do końcówki i Kacper Buczek mógł to zakończyć dobrym atakiem – powiedział Krzysztof Wójcik, trener wolskiego klubu.

W kolejnym spotkaniu II ligi mężczyzn siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie zmierzą się za tydzień w hali OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2 w derbach stolicy z Legią.