mobile
REKLAMA

Układanie nowej nawierzchni na ul. Jarzębskiego.

Na weekend, 25-27 listopada, zaplanowano układanie nowej nawierzchni na jezdni ul. Jarzębskiego. Podczas prac droga łącząca ulice Broniewskiego i Żeromskiego zostanie wyłączona z ruchu. Dla kierowców zostanie wyznaczony objazd. Zmieni się także trasa linii autobusowej 103.

informacja prasowa
Układanie nowej nawierzchni na ul. Jarzębskiego.

Po pracach przy chodnikach po obu stronach ul. Jarzębskiego, przyszła kolej na układanie nowej nawierzchni jezdni.

Drogowcy zamkną ulicę na całej jej długości – od ul. Broniewskiego do Żeromskiego. Roboty asfaltowe rozpoczną się w piątek, 25 listopada, o godz. 22.00. Na czas prac, na ulicach Magiera i Staffa, pomiędzy Jarzębskiego i Perzyńskiego, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. U zbiegu ul. Magiera i Perzyńskiego możliwy będzie wyjazd w obie strony. Kierowcy nie pojadą, jednak na tym skrzyżowaniu prosto. Na dalszym odcinku Magiera kierunek ruchu pozostanie bez zmian. Po obu stronach ul. Jarzębskiego, Magiera i Staffa ustawione zostaną zakazy zatrzymywania się.

Ruch pieszy będzie prowadzony chodnikami po obu stronach ulicy, a zwężonymi zebrami będzie można przejść, z jednej strony ulicy na drugą, przez cały czas trwania robót. Wyłączony z użytkowania zostanie przejazd rowerowy przez ul. Jarzębskiego przy Broniewskiego.

Objazd utrudnień zostanie poprowadzony ul. Broniewskiego, Perzyńskiego i Żeromskiego.

Od piątku, 25 listopada, do poniedziałku, 28 listopada, do godziny 19.00 mieszkańcom zostanie udostępniony parking przy urzędzie Dzielnicy Bielany. Wjazd na parking odbywa się z ul. Staffa.

Prace zakończą się w poniedziałek, 28 listopada, o godz. 5.00.

Komunikacja:

W związku z pracami od piątku, 25 listopada, od godz. 22.00 do poniedziałku, 28 listopada, do godz. 5.00 autobusy linii 103 zostaną skierowane na objazd ul. Rudnickiego, Perzyńskiego i Żeromskiego.

Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Piaski 07 i 08 oraz Bielany-Ratusz 03.

Więcej informacji na stronie www.wtp.waw.pl.

Urządzanie ul. Jarzębskiego
Ulica Jarzębskiego łączy Piaski ze Starymi Bielanami, prowadzi bezpośrednio do Urzędu Dzielnicy Bielany. Aby poprawić bezpieczeństwo, trzy lata temu między jezdniami ul. Jarzębskiego drogowcy zamontowali wyspy z prefabrykatów. Chodziło o uniemożliwienie kierowcom wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast jesienią 2020 roku, w ramach programu „SOWA – oświetlenie zewnętrzne”, ulica zyskała nowe latarnie.

W tym roku przyszła pora na wymianę chodników, wyłożenie zjazdów do garaży i na osiedlowe parkingi nową kostką oraz wymianę azyli dla pieszych. Budowniczowie ulicy pozostawią zatokę parkingową na wysokości budynku urzędu dzielnicy i znajdujące się obok dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Więcej szczegółów można przeczytać na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

fot. info ulice

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda