mobile
REKLAMA

UMKS MOS Wola Warszawa mistrzem Mazowsza!

W niedzielę, 21 maja w Mysiadle rozpoczęły się Mistrzostwa Mazowsza w minisiatkówce. Najlepszą drużyną w województwie w kategorii „dwójek” chłopców został UMKS MOS Wola Warszawa. W kategorii „trójek” triumfowali młodzi siatkarze UKS Trójki Kobyłka.

Marcin Kalicki
UMKS MOS Wola Warszawa mistrzem Mazowsza!

Dwanaście drużyn rywalizowało o tytuł najlepszej drużyny na Mazowszu w kategorii „dwójek”. Wśród nich znalazło się pięć zespołów ze stolicy: UMKS MOS Wola I Warszawa, UMKS MOS Wola II Warszawa, UKS Iskra Warszawa, UKS Plas Warszawa i KS Metro Warszawa. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się stołeczni zawodnicy. Mistrzem Mazowsza 2023 została druga drużyna UMKS MOS Wola, a wicemistrzem UKS Plas. Na najniższym stopniu podium stanęli przedstawiciele UKS Dębiny I Nieporęt.

– Na początku chciałby pogratulować chłopakom złotego medalu Mistrzostw Mazowsza, bo zostawili dużo serca na boisku i walczyli w każdym meczu o zwycięstwo. Ja jako trener osobiście doceniam ten złoty medal, bo wiem ile chłopcy włożyli pracy na treningach i jak długą drogę przeszli w tym sezonie od 4 ligi po turnieju rozstawieniowym, aż po zwycięstwo w całych rozgrywkach, gdzie zgłoszono rekordową liczbę drużyn – ponad 80 – z całego Mazowsza. Zagramy w finałach Mistrzostw Polski – mówi zadowolony Łukasz Drzewiecki, trener drugiej drużyny UMKS MOS Wola Warszawa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został zawodnik wolskiego klubu Maksymilian Wielgus.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza „dwójek”:

1. UMKS MOS Wola II Warszawa

2. UKS Plas Warszawa

3. UKS Dębina Nieporęt

4. UKS Trójka Kobyłka

5. KS Metro Warszawa

6. UKS Olimp Ostrołęka

7. UKS Olimp I Tłuszcz

8. UMKS MOS Wola I Warszawa

9. UKS Iskra Warszawa

10. UKS Olimp II Tłuszcz

11. MMKS Mińsk Mazowiecki

12. UKS Piątka Wołomin

Również w niedzielę w Centrum Sportu w Mysiadle przy ul. Kwiatowej 28 rywalizowali chłopcy w kategorii „trójek”. Stołeczne drużyny uplasowały się tuż za podium. Siatkarze UKS MKS MDK Warszawa zajęli czwarte miejsce, drużyna UMKS MOS Wola Warszawa zakończyła mistrzostwa województwa na piątej pozycji, zaś zawodnicy KS Metro Warszawa uplasowali się oczko niżej. Ze złotych medali cieszyli się tym razem przedstawiciele UKS Trójki Kobyłka.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza „trójek”:

1. UKS Trójka Kobyłka

2. UKS Dębina I Nieporęt

3. LKS Wrzos Międzyborów

4. UKS MKS MDK Warszawa

5. UMKS MOS Wola Warszawa

6. KS Metro Warszawa

7. UKS Olimp Ostrołęka

8. UKS Dębina II Nieporęt

– Za nami turnieje finałowe cyklu turniejów minisiatkówki na Mazowszu w kategorii dwójek i trójek chłopców. W kolejny weekend na parkiecie Centrum Sportu w Mysiadle zawody rozegrają dwójki i trójki dziewcząt oraz czwórki dziewcząt i chłopców. Tegoroczna edycja to aż 1850 młodych zawodniczek i zawodników. W zawodach minisiatkówki pierwsze kroki stawiało wiele aktualnych gwiazd żeńskiej i męskiej siatkówki. Mamy nadzieję, że gdzieś tu na boisku mogliśmy obserwować pierwsze kroki przyszłej reprezentantki lub reprezentanta Polski – powiedziała Dorota Papuda, kierownik biura Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej.

Dwie najlepsze drużyny z każdej z kategorii w dniach 7-9 lipca będą walczyły w Arenie Gliwice o medale w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Kinder Joy of moving.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda