mobile
REKLAMA

UMKS MOS Wola wśród najlepszych ośmiu drużyn w kraju!

Kadeci UMKS MOS Wola Warszawa awansowali do najlepszej ósemki w kraju. W rozgrywanym w Warszawie turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski wygrali drugie spotkanie zapewniając sobie tym samy udział w wielkim finale.

Marcin Kalicki
UMKS MOS Wola wśród najlepszych ośmiu drużyn w kraju!

W pierwszym sobotnim meczu siatkarze Trefla Gdańsk zmierzyli się z Eneą Energetykiem Poznań. Pomorzanie, chcąc zachować szanse na awans, musieli to spotkanie wygrać. Drużyna z Wielkopolski natomiast po piątkowym zwycięstwie z zespołem z Krakowa mogła zapewnić sobie miejsce w najlepszej ósemce w kraju. Nic więc dziwnego, że pojedynek był wyrównany i zacięty. Ostatecznie po pięciosetowym boju lepsi okazali się siatkarze Energetyka.

Trefl Gdańsk – Enea Energetyk Poznań 2:3 (25:22, 25:22, 18:25, 23:25, 12:15)

W drugim meczu drugiego dnia turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski gospodarze – siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa pewnie pokonali SMS Spartę AGH Kraków. Spotkanie i awans do turnieju finałowego najlepiej podsumowali sami zawodnicy wolskiego klubu. – Cieszy mnie fakt awansu, ale nie satysfakcjonuje. Wyjście z pierwszego miejsca będzie pokazaniem siły i danie impulsu, że jesteśmy gotowi na finały Mistrzostw Polski. Dzisiejsza gra zespołu była bardzo dobra, mało błędów własny i wysoka skuteczność w ataku dała nam bezprecedensową wygraną. Na pochwałę zasłużył Filip Szlachcikowski, który wykazał się bardzo dobrze w ataku i przyjęciu oraz pokazał dużą pewność siebie zastępując naszego kapitana – mówi Mateusz Taczała. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu z tak ciężkiej grupy i to pokazuje, że forma jest wysoka co bardzo, bardzo cieszy. Teraz skupiamy się tylko i wyłącznie na kolejnym meczu z Energetykiem żeby nie popełnić tego samego błędu co dwa lata temu – dodał Aleksander Nowik.

UMKS MOS Wola Warszawa – SMS Sparta AGH Kraków 3:0 (25:21, 25:17, 25:14)

Dziś ostatni dzień zmagań. O godzinie 11:00 w meczu o trzecie miejsce zmierzą się ze sobą SMS Sparta AGH Kraków, natomiast około godziny 13:00 UMKS MOS Wola Warszawa podejmie Eneę Energetyka Poznań. Zapraszamy do wsparcia drużyn dopingiem z trybun hali przy ul. Rogalińskiej 2.

Fot. MOS Wola/Piotr Chaciński

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda