mobile
REKLAMA

Umowa w sprawie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej została podpisana

Umowa na inwestycję, która pochłonie ponad 31 mln zł została już podpisana. Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na warszawskiej Białołęce będzie ośrodkiem, który łączy pokolenia i spełnia potrzeby mieszkańców dzielnicy. Finalizację inwestycji zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku.

Wiktoria Lewandowska
Umowa w sprawie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej została podpisana

Jak czytamy w informacji prasowej zamieszczonej na portalu stolicy  – „Placówka będzie miejscem spotkań i wsparcia dla różnych grup. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy spotkają się z najstarszymi. Osoby o szczególnych potrzebach znajdą  profesjonalną i dostosowaną do potrzeb opiekę. Jestem pewna, ze będzie to ważne miejsce na mapie Warszawy i Białołęki – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy”.

Miejsce przyjazne dla każdego

Placówka będzie dostępna dla osób w różnym wieku – od najmłodszych po seniorów. Zostaną tam zaprojektowane miejsca wspólne – ogród społecznościowy, sensoryczny, a także siłownia w plenerze. Osoby starsze mają mieć zapewniony ciepły posiłek i dzienną opiekę. Będzie także możliwość rozwijania zainteresowań i uczestnictwa w zajęciach sportowych. W Centrum Aktywności Międzypokoleniowej ma powstać żłobek, który pomieści 150 dzieci. Ośrodek będzie także miejscem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Początek robót budowlanych zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku, zaś finalizację całego projektu na trzeci kwartał 2023 roku.

Fot. Unsplash

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda