mobile
REKLAMA

Universam do rozbiórki – klamka zapadła

Ostateczna decyzja została podjęta i na miejscu budynku Universam Grochów wyrośnie 17-piętrowy wieżowiec. Budowa ma ruszyć w 2016 roku. Władze dzielnicy z przedsięwzięcia są zadowolone, jednak niektórzy mieszkańcy protestują.

TAGI
Universam do rozbiórki – klamka zapadła

Wieżowiec, który zastąpi Universam Grochów, to wspólny projekt spółki Dantex i Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Praga Południe „Społem”. Inwestycja spotkała się z dużym poparciem władz dzielnicy, które mają nadzieję na stworzenie w tym miejscu nowoczesnego centrum Grochowa.

Na dwóch pierwszych kondygnacjach budynku znajdzie się część handlowa zarządzana przez Społem, która zajmie powierzchnię około 11-12 tys. mkw. Nad nią powstaną dwa poziomy parkingów dla mieszkańców dwóch 17-kondygnacyjnych wież mieszkalnych. W sumie pomieści się tutaj ponad 400 lokali. Ponadto w podziemiach apartamentowców znajdzie się parking dla klientów sklepów. Miejsc do parkowania będzie w przybliżeniu 770 – w tym 400 dla mieszkańców kompleksu.

Na chwilę obecną inwestor stara się o uzyskanie zgody administracyjnej. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2016 r., a jeszcze pod koniec tego roku powinna ruszyć rozbiórka Universamu Grochów.

Inwestycja spotkała się z głosami sprzeciwu ze strony niektórych mieszkańców. Dla nich Universam to budynek o niemal symbolicznym znaczeniu, sprzeciwiają się zamienieniu przestrzeni publicznej na kolejne lokale mieszkaniowe oraz protestują przeciwko zmianie charakteru tego miejsca.

Władze dzielnicy planują zorganizowanie spotkania z mieszkańcami, na którym przedstawią projekt i odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Pozostaje jeszcze kwestia bazarku istniejącego koło spornego budynku. Jego obszar, w związku z budową nowej infrastruktury, zostanie zmniejszony, ale mieszkańcy Pragi nadal będą mogli robić tutaj zakupy. Być może w związku ze zmianą otoczenia, charakter targu również przejdzie modyfikacje.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda