mobile
REKLAMA

Ursus. Zapiski ze stanu wojennego

W 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce zapraszamy na premierę książki autorstwa Jerzego Domżalskiego. Tytułowe zapiski są świadectwem spisanym przez mieszkańca Ursusa, historyka z wykształcenia i jednocześnie redaktora gazety wydawanej w Zakładach Mechanicznych „Ursus”, jednej z największych fabryk w Polsce w czasie, gdy rodziła się „Solidarność”. Publikacja zawiera notatki z lat 1980 – 1983, osobiste doświadczenia dnia codziennego, a także obserwacje wydarzeń, które tworzyły historię przemian demokratycznych w Polsce. Wydawcą publikacji  jest Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.

Informacja prasowa
Ursus. Zapiski ze stanu wojennego

„Mimo propagandowego optymizmu władz czuło się, iż kraj zbliża się ku przepaści. Czekano na historyczne zmiany. Tak przyszedł rok 1980. Świadom wagi chwili postanowiłem robić codzienne notatki. Z czasem, obawiając się rewizji, zapiski zacząłem umieszczać w skrytce,  do której można było wrzucić kartkę, ale już nie można było swobodnie jej wyjąć. Dopiero po latach zdecydowałem się na otwarcie sekretnego schowka”  - Jerzy Domżalski

Spotkanie z autorem, które odbędzie się 13 grudnia 2021 roku o godz. 18:30 w  Bibliotece Publicznej im. W. Grabskiego przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47, poprowadzi Antoni Muracki -  warszawski bard, pieśniarz i poeta.

Zapraszają: Rada i Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Biblioteka Publiczna J.W.  Grabskiego w Warszawie.

Fot. mat. pras.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda