mobile
REKLAMA

Ursynów stawia na rozwój biznesu: otwarcie nowego centrum dla przedsiębiorczych

W ramach projektu „Przedsiębiorczy Ursynów”, Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza mieszkańców do skorzystania z nowego punktu stacjonarnego dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Punkt będzie czynny od początku października i oferować będzie miejsca do pracy biurowej oraz wsparcie merytoryczne

Jakub Bielawski
Ursynów stawia na rozwój biznesu: otwarcie nowego centrum dla przedsiębiorczych

Ursynów stawia na przedsiębiorców

Na Ursynowie powstaje nowe miejsce dla przedsiębiorców i innowatorów. To Punkt Informacyjny i Promocji Przedsiębiorczości, który oferuje bezpłatne usługi doradcze, informacyjne i promocyjne dla lokalnych firm i osób zainteresowanych prowadzeniem własnej działalności gospodarczej.

Punkt Informacyjny i Promocji Przedsiębiorczości znajduje się w centrum Ursynowa, w lokalu obok Multikina (al. Komisji Edukacji Narodowej 60). Jest otwarty od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00 - 18.00, a także wtedy, gdy odbywają się tam wydarzenia związane z przedsiębiorczością i innowacyjnością: szkolenia, warsztaty, debaty, spotkania konsultacyjne czy dyżury ekspertów.

- Uruchomienie takiego punktu jest naturalną konsekwencją naszych wcześniejszych działań ukierunkowanych na wsparcie lokalnej przedsiębiorczości. W ostatnich dwóch latach zorganizowaliśmy szereg spotkań poświęconych tematyce okołobiznesowej, przeprowadziliśmy hackathon, wspieraliśmy uchodźców z Ukrainy w zakresie umożliwienia im realizowania spraw zawodowych na Ursynowie. Uruchomiliśmy także dedykowaną temu tematowi stronę na Facebooku. Obecnie pracujemy nad programem merytorycznym punktu, który powinniśmy przedstawić w drugiej połowie września – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Samorząd czuwa nad rozwojem gospodarności

Punkt informacyjny i doradczy jest częścią szerszej strategii samorządu ursynowskiego, który chce wspierać lokalnych przedsiębiorców i zachęcać mieszkańców do realizacji swoich pomysłów biznesowych. W tym celu samorząd wprowadził kilka zmian organizacyjnych i nawiązał współpracę z innymi instytucjami działającymi na rzecz rozwoju gospodarności. Jedną z takich zmian jest utworzenie Komisji Kultury, Komunikacji Społecznej i Przedsiębiorczości w Radzie Dzielnicy Ursynów, która zajmuje się m.in. opracowywaniem programów i projektów dotyczących tej tematyki. Ponadto, burmistrz Robert Kempa powołał Radę ds. Przedsiębiorczości przy Zarządzie Dzielnicy Ursynów, która pełni rolę ciała doradczego w tej materii.

Punkt informacyjny i doradczy na Ursynowie jest wzorowany na podobnych inicjatywach realizowanych w innych dzielnicach Warszawy, takich jak Centrum Przedsiębiorczości Smolna czy Bielański Integrator Przedsiębiorczych. Będzie on również współpracował z innymi podmiotami, które oferują pomoc przedsiębiorcom, np. Centrum Kreatywności Targowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Warszawie, Agencją Rozwoju Mazowsza, Urzędem Skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Punkt informacyjny i doradczy na Ursynowie zostanie oficjalnie otwarty pod koniec września lub na początku października.

fot.UD Ursynów

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda