mobile
REKLAMA

Uwaga na wichury

Meteorolodzy ostrzegają. Podczas weekendu w Trójmieście spodziewane są silne porywy wiatru. Jak zabezpieczyć siebie i swoje mienie przed skutkami wichury?

 

Informator Pomorza
Uwaga na wichury

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało dla mieszkańców Pomorza ostrzeżenie przed wichurami. Już dzisiaj przed południem odczujemy silny i porywisty wiatr. Najsilniejsze podmuchy wyniosą aż 80 km/h. W drugiej połowie dnia wiatr powinien ustać. Powrotu możemy spodziewać się już w sobotę rano. Następny wietrzny atak nastąpi dopiero w poniedziałkowe popołudnie. Na Bałtyku cały czas sztorm. Silny wiatr spowoduje gwałtowny spadek temperatury odczuwalnej. Przygotujcie więc cieplejsze ubrania, czapki, a nawet szaliki.

Nie martwcie się o zerwane parasolki. Końcówka tygodnia minie stosunkowo bez opadów, tylko w nocy z soboty na niedzielę meteorolodzy spodziewają się przelotnego deszczu. Na ten czas nie zapowiadają jednak silnych wiatrów.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało instrukcję na wypadek wichur. Centrum radzi by unikać przebywania na otwartej przestrzeni. Najbezpieczniej jest oczywiście w budynkach (najlepiej z zamkniętymi oknami). Nie zapominajmy także o innych ludziach. Przedmioty znajdujące się na balkonach mogą być wręcz śmiertelnym zagrożeniem podczas wichury, dlatego jak najszybciej trzeba je usunąć. Pamiętajcie także o swoich samochodach. Nie parkujcie pod drzewami lub rusztowaniami. Grozi to zerwaniem gałęzi, ewentualnie innego elementu, i uszkodzeniem karoserii auta. Warto także być wyrozumiałym dla możliwych awarii prądu. Aby jak najmniej dotkliwie poczuć skutki wichury przygotujcie świece, zapałki i butelki wody.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda