mobile
REKLAMA

„Uważam, że w tym sezonie udało nam się stworzyć drużynę, która będzie zagrożeniem dla każdego”

Już w najbliższą sobotę siatkarze MOS Wola Tramwaje Warszawskie rozpoczną walkę w rozgrywkach II ligi. Seniorzy stołecznego klubu zapowiadają walkę o każdy punkt, set, mecz. 

Marcin Kalicki
„Uważam, że w tym sezonie udało nam się stworzyć drużynę, która będzie zagrożeniem dla każdego”

Po dwunastu latach z drużyną seniorów MOS Wola pożegnał się człowiek-legenda wolskiego klubu – Krzysztof Wójcik. Nowym szkoleniowcem II-ligowego zespołu został Konrad Cop, który stworzył drużynę praktycznie od nowa. Kto będzie walczył w nadchodzącym sezonie o awans do I ligi w barwach „Tramwajarzy”? Jakie cele stawiają przed sobą i zespołem sami zawodnicy? Sprawdźcie sami.

Skład MOS Wola Tramwaje Warszawskie w sezonie 2022/2023

ŚRODKOWI:

Adam Antoński

Adam to jeden z filarów „Kompanii Braci” trenera Konrada Copa, która zdobyła z MOS-em mistrzostwo Polski juniorów. – W tym roku, tak jak w poprzednich, interesuje mnie samorozwój oraz jak najlepsze pokazanie się w spotkaniach ligowych. Moimi mocnymi cechami są cierpliwość i wytrwałość. Jako drużyna chcemy być lepsi z meczu na mecz – mówi środkowy wolskiego klubu.

Kacper Żółtański

– Nazywam się Kacper Żółtański, choć ludzie raczej kojarzą mnie z ksywki „Ciastek”. Obecny sezon będzie moim trzecim w barwach Tramwajarzy, niezmiennie na pozycji środkowego. Cieszy mnie postęp jaki udało mi się zanotować w tym czasie i wierze, że to nie koniec podnoszenia moich umiejętności. Mecze oraz turnieje kontrolne, które do tej pory udało się nam rozegrać pokazują, że atak jest moją naprawdę mocną stronę, a blok jest elementem, nad którym muszę jeszcze popracować. Indywidualnie chciałbym jak najwięcej czasu spędzić na boisku i pomoc drużynie odnotować jak najlepszy wynik w lidze. Nasz zespół nie stawia przed sobą konkretnych celów. Chcemy pokazywać jak najlepszą siatkówkę, dobrze się przy tym bawiąc i zarażając innych naszą pasją – zaznacza Kacper.

Jakub Sutryk

Kuba od lat związany jest ze stołecznymi drużynami. Ma za sobą występy w ursynowskim Metrze, występował także w Legii i Iskrze. Od tego sezonu będzie reprezentował barwy MOS Wola. Co chciałby osiągnąć z drużyną? – Chciałbym żebyśmy solidnie namieszali w grupie, gdyż wiem ze stać nas na ugryzienie czołówki ligi i to nie bezboleśnie. Osobiście celuję w kolejny znaczący krok w rozwoju technicznym i fizycznym. Przy tym chciałbym również regularnie pomagać drużynie na boisku - trzymajcie kciuki żeby zdrowie dopisywało do końca. Uwielbiam jeść pizzę. Jestem fanatykiem sportu, poza siatkówką są to w szczególności: piłka nożna, Formuła 1 i skoki narciarskie – powiedział nowy środkowy „Tramwajarzy”.

Piotr Pawlak

Piotrek jest jednym z tych zawodników, którzy po dobrych występach w młodzieżowej siatkówce wraca na Wolę, by wesprzeć drużynę seniorów. – Bardzo się cieszę, że po trzech latach przerwy od siatkówki wracam do MOS-u - klubu, który jest głęboko w moim sercu. Wracam by pomóc drużynie w bloku co uważam za mój najmocniejszy punkt. Mamy w tym roku fantastyczny, ambitny i waleczny zespół, dlatego jestem pewien, że sezon będzie pełen sukcesów i widowiskowych akcji, na które już teraz zapraszam naszych kibiców. Gwarantujemy mnóstwo emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Do zobaczenia na Rogalińskiej – zachęca Piotrek.

Ignacy Skrzydło

– Swoją przygodę z siatkówką rozpocząłem dziewięć lat temu, na początku w klasie sportowej, a później w UKS Trójka Kobyłka. Będzie to mój szósty sezon w barwach MOS-u. Na co dzień trenuję w drużynie juniorów, a w drużynie seniorów będę stanowił zaplecze. Gram na pozycji środkowego trzeci sezon, wcześniej grałem na przyjęciu. Moje mocne strony są związane z poprzednią pozycją - obrona, mobilność oraz skuteczność w ataku. W tym sezonie chciałbym zdobyć doświadczenie pod okiem starszych kolegów, na poziomie seniorskiej siatkówki i pomóc drużynie, gdy przyjdzie na to odpowiedni moment. Chciałbym z zespołem powalczyć o jak najwyższe miejsce w lidze i urwać punkty najbardziej wymagającym rywalom – przekonuje Ignacy.

ATAKUJĄCY:

Aleksander Czerwiński

Olek to wychowanek UKS Korony Bełchatów. Swoją karierę kontynuował w EKS-ie Skrze Bełchatów, skąd trafił na Rogalińską. Z reprezentacją Polski wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy U-16. – Mój pierwszy sezon w MOSie jest jednocześnie moim pierwszym sezonem w seniorskiej siatkówce. Do zespołu z Rogalińskiej przekonała mnie perspektywa siatkarskiego rozwoju i szansa walki o najwyższe cele oraz profesjonalne podejście zarządu i sztabu trenerskiego. Jesteśmy dość młodą drużyną, ale wiem że naszym charakterem i wolą walki jesteśmy w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem – mówi Aleksander.

Krzysztof Pawlak

Kolejny młody talent z mistrzowskiej szkoły z Rogalińskiej. Potrafi zagrać mocno, ale jak trzeba wykazuje się również sprytem. Jego najmocniejszą stroną jest opanowanie. – Po dwóch sezonach spędzonych w młodzieżowym MOS-ie, dostałem propozycję od trenera Copa abym został na Rogalińskiej i dalej reprezentował klub. Bez chwili namysłu zgodziłem się, bo wiedziałem, że właśnie tu na Woli rozwinę się siatkarsko i nie tylko – zapewnia Krzysiek.

PRZYJMUJĄCY:

Przemysław Czado

Jeden z filarów drużyny, bądź jak mówi trener Cop „jeden z trzech muszkieterów”. W przeszłości grał w: AKS V LO Rzeszów, Karpatach Krosno i CHKS Arce Chełm. Teraz czas na kolejne zmiany. – Nowy sezon, nowe wyzwanie. Tym razem w roli bardziej doświadczonego zawodnika, w bardzo młodym zespole. Mam nadzieje, że to będzie wspaniały sezon dla naszej drużyny i dostarczymy wiele pozytywnych emocji naszym kibicom, których serdecznie zapraszam na nasze spotkania – zachęca Przemek.

Jakub Koc

Kolejny mocno związany ze stolicą zawodnik. W dotychczasowej karierze reprezentował barwy: MKS MDK Warszawa, Legii Warszawa, KS Metro Warszawa, MKS Huraganu Wołomin oraz UKS Iskry Warszawa. Co ciekawe ma za sobą także przeszłość w barwach MOS-u. – Nie spodziewałem się, że jeszcze kiedyś tu wrócę i po 10 latach znów zagram przy Rogalińskiej. To jednak prawda, że życie pisze najlepsze scenariusze i mam nadzieję, że napisze też coś wyjątkowego dla tej drużyny. Mamy bardzo młody, a co za tym idzie ambitny i waleczny zespół, który z pewnością sprawi w tym sezonie nie jedną niespodziankę – mówi Kuba.   

Szymon Matuszewski

Nowy przyjmujący wolskiego klubu w ubiegłym sezonie reprezentował barwy ZAKSY Strzelce Opolskie. – Moim najmocniejszym punktem jest zasięg w ataku, który pozwala na stosowanie różnych rozwiązań. Indywidualnie chciałbym rozwinąć się najbardziej jak mogę i wierzę, że trener Cop może mi w tym pomóc. Drużynowo chciałbym osiągnąć jak najwięcej, mimo dużej ilości młodych zawodników w drużynie, wierzę że atmosfera i wola walki nam w tym pomoże – mówi Szymon.

Jan Lizińczyk

Wyróżniający się zawodnik w każdej kategorii wiekowej w jakiej dotychczas grał. W tym sezonie czas na kolejny krok. Na pewno dostanie swoją szansę od trenera Copa. Ma duży potencjał, jeśli w pełni pokaże swoje umiejętności, kibice na Rogalińskiej będą mieli okazję zobaczyć dużo niekonwencjonalnych zagrań w jego wykonaniu.

Stanisław Chaciński

Wielki talent z Rogalińskiej. Obok Lizińczyka kolejny zawodnik, który w najbliższych latach może stanowić o sile nie tylko wolskiego klubu, ale również młodzieżowych reprezentacji Polski. – Bardzo się cieszę, że jestem częścią tego zespołu. Będąc najmłodszym zawodnikiem tej drużyny mam nadzieję, że zdobędę doświadczenie, ale także wniosę jak najwięcej i wykorzystam okazje, które dostanę. Myślę, że najmocniejszym moim punktem są zadania ofensywne, atak i zagrywka – wskazuje „Chaciu”.

Tymon Tomaszewski

Kolejny młodzieżowiec w zespole trenera Copa. Tymek mimo młodego wieku wie jak grać, jak się ustawiać i jak zdobywać decydujące punkty. Z MOS-em zdobywał medale Mistrzostw Mazowsza. Grał także w kadrze Mazowsza. Teraz czas na kolejne kroki w karierze.

ROZGRYWAJĄCY:

Wojciech Wachowicz

Wojtek kibicom MOS-u postanowił przedstawić się sam. – Nazywam się Wojtek Wachowicz, mam 22 lata, do MOS-u wracam po dwóch latach przerwy. Bardzo cieszę się z mojego powrotu, ponieważ budujemy ciekawy projekt z ogromnym potencjałem. Myślę, że zarówno moim indywidualnym, jak i nas wszystkich jako drużyny celem będzie walka o każdy mały punkt, set i punkt do tabeli. Na tym będziemy się skupiać – mówi. Dwa ostatnie sezony Wojtek spędził w TKS Tychy oraz Krispolu Września. Wierzymy, że zdobyte doświadczenie przełoży się na dobrą grę na Rogalińskiej.

Jaromir Orlicz

To kolejny zawodnik, który po kilku latach przerwy wraca do klubu z warszawskiej Woli. Urodzony w 2001 roku zawodnik w MOS-ie ostatni raz występował w sezonie 2019/2020. Następnie grał w KS Volley Miasteczko Śląskie oraz CHKS Arce Chełm. Mimo młodego wieku na pewno będzie wzmocnieniem "Bandy Copa".  

Maksymilian Cabajewski

Urodzony w Warszawie Maksymilian Cabajewski to nowa twarz w barwach MOS-u. Rozgrywający będzie zmiennikiem Wojciecha Wachowicza, choć na pewno dostanie swoje szanse od trenera Copa.

LIBERO:

Dariusz Bonisławski

Libero MOS Wola będzie w tym sezonie kapitanem „Tramwajarzy”. Ma za sobą występy w LKPS-ie Politechnice Pszczółce Lublin czy Polskim Cukrze Avii Świdnik. Doświadczenie i spokój to to co na pewno wniesie do wolskiej drużyny. – Uważam, że w tym sezonie udało nam się stworzyć drużynę, która będzie zagrożeniem dla każdego. Bardzo się cieszę, że trener obdarzył mnie zaufaniem i mianował kapitanem. Chcę się godnie zaprezentować w tej roli. Zrobię co w mojej mocy, aby pomóc chłopakom z zespołu w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Jestem człowiekiem, który zawsze stawia sobie najwyższe cele, więc poza dbaniem o zdrowie w tym sezonie, celem jest walka o awans do I ligi – zapowiada „Boniu”.

Dawid Bulira

To kolejny mistrz Polski juniorów trenera Copa. Po roku spędzonym w IŁ Capital VB Stare Babice ponownie zagra na Woli. – Wracam do MOS-u po rocznej przerwie co niezmiernie mnie cieszy. Mam 20 lat, a moimi atutami jest zawziętość i ciężka praca. W tym sezonie mam zamiar podnieść swoje indywidualne umiejętność pracując u trenera Konrada Copa, a razem z drużyną liczymy na to, że zrobimy silny fundament na kolejny sezon co może nam pomóc w walce o I ligę.

SZTAB SZKOLENIOWY

Konrad Cop – I trener

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z reprezentacją Polski wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej EEVZA w Gruzji w 2021 roku oraz brązowy medal Mistrzostw Europy U-16 w Albanii. Był statystykiem i II trenerem plusligowej AZS Politechniki Warszawskiej. U boku Krzysztofa Wójcika zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski U-23 jako drugi trener. Zdobył niezliczoną ilość medali w rozgrywkach młodzieżowych. Prowadzone przez Konrada drużyny wywalczyły m.in.: mistrzostwo Polski juniorów (2020), srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików (2013) oraz srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów (2017). Laureat wielu nagród tj.: Trener Roku Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej (2020 i 2021), brązowy medal  Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej (2022), Nagroda Prezydenta m. st. Warszawy (2019), odznaka Siatkarski Orzeł Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej (2020).

Patryk Jarosz - trener motoryczny

Wychowanek TPS Lublin, który następnie trafił do szkółki LKPS Lublin. Grając w młodzieżowych rozgrywkach dostał szansę pomagania seniorskiej drużynie LUK Lublin w II, a później I lidze. Po skończeniu wieku juniora przeniósł się do stolicy i reprezentował kolejno III-ligową Iskrę Warszawa i II-ligowy Camper Wyszków. – Już od czasów juniora zacząłem interesować się przygotowaniem motorycznym i siłownią, później pojawiły się pierwsze szkolenia. Cały czas zdobywałem widzę, aż w końcu zacząłem oficjalnie pracować jako trener przygotowania motorycznego – mówi Patryk i dodaje: – Cieszę się, że trafiłem do klubu, w którym przygotowanie motoryczne traktowane jest jako istotny element, a nie dodatek do treningu siatkarskiego. Zawodnicy zaufali mi w 100% i ciężko pracują aby zaprezentować jak najlepszą formę na ligowych parkietach. Z mojej strony mogę zapewnić, że będziemy gotowi, aby grać o najwyższe cele. Jestem pewny, że sprawimy wiele niespodzianek w tym sezonie. Bądźcie z nami i kibicujcie.

Franciszek Melaniuk - statystyk

Franek, choć młody wiekiem, ma już doświadczenie w tym fachu zdobyte u boku trenera Konrada Copa w grupach młodzieżowych UMKS MOS Wola. Był także statystykiem drużyny seniorów w ubiegłym roku. – Cieszę się, że kolejny sezon mogę współpracować z seniorami w MOS-ie. Mamy świetną atmosferę oraz drużynę z wielkimi ambicjami. Jako statystyk z dużą starannością przygotowuje się na nadchodzące mecze i nie mogę doczekać się pierwszego gwizdka. Mecz na Rogalu to niepowtarzalne doświadczenie – zapewnia.

Zapraszamy na mecze MOS Wola Tramwaje Warszawskie i do czytania Informatora Stolicy, patrona medialnego drużyny w nadchodzącym sezonie.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda