mobile
REKLAMA

VII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki z Okazji Odzyskania Niepodległości

Blisko trzysta zawodniczek reprezentujących pięćdziesiąt sześć drużyn wystąpiło w organizowanym przez GLKS Nadarzyn w dniach 11-12 listopada VII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki z Okazji Odzyskania Niepodległości.

Marcin Kalicki
VII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki z Okazji Odzyskania Niepodległości

W Hali Widowiskowo-Sportowej w Nadarzynie rywalizowały siatkarki w dwóch kategoriach: trójek i czwórek. W piątkowych zawodach trójek na parkiecie wystąpiło czterdzieści zespołów z dziewiętnastu klubów z całej Polski. Swoje przedstawicielki miały m.in.: UMKS MOS Wola Warszawa, KS Saska Warszawa, UKS Lesznowola, Radomka Radom, Dębina Nieporęt, KPS Nowa Dęba, Dwójka Zawiercie czy GLKS Nadarzyn.

Wszystkie drużyny podzielone zostały na cztery dziesięciozespołowe grupy. Dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do drugiej rundy, gdzie ponownie nastąpił podział, tym razem na dwie grupy. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach walczyły o wygraną w całych zawodach.

W najlepszej ósemce zawodów w Nadarzynie znalazły się cztery zespoły z Mazowsza: UMKS MOS Wola I Warszawa, KS Saska Warszawa, Dębina Nieporęt i GLKS I Nadarzyn oraz cztery drużyny ze Śląska: Dwójka I Zawiercie oraz Dwójka II Zawiercie, a także Tytan I Ostrowy i Tytan II Ostrowy. Po wyrównanej walce ostatecznie triumfowały młode adeptki siatkówki z pierwszego zespołu Zawiercia, które w wielkim finale pokonały swoje klubowe koleżanki. Na najniższym stopniu podium stanęły gospodynie z Nadarzyna.

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii trójek:

1. Dwójka I Zawiercie

2. Dwójka II Zawiercie

3. GLKS I Nadarzyn

4. Dębina I Nieporęt

5-6. Tytan I Ostrowy

5-6. Tytan II Ostrowy

7-8. KS Saska I Warszawa

7-8. UMKS MOS I Wola Warszawa

9-12. DARGFIL I Tomaszów Mazowiecki

9-12. UKS 9 Leszno

9-12. Trójka I Kobyłka

9-12. Gala I Skarżysko-Kamienna

13-16. BAS I Białystok

13-16. Dębina II Nieporęt

13-16. Lider Rokietnica

13-16. GLKS II Nadarzyn

17-20. Jedynka Rawa Mazowiecka

17-20. ŁKS I Siatkówka Żeńska

17-20. DARGFIL II Tomaszów Mazowiecki

17-20. UMKS MOS II Wola Warszawa

21-24. ŁKS II Siatkówka Żeńska

21-24.Gala II Skrażysko-Kamienna

21-24. KPS Nowa Dęba

21-24. UKS I Lesznowola

25-28. MUKS Radomka I Radom

25-28. UKS II Lesznowola

25-28. MUKS Radomka II Radom

25-28. MUKS Radomka III Radom

29-32. Tytan III Ostrawy

29-32. Trójka II Kobyłka

29-32. UMKS MOS III Wola Warszawa

29-32. Dębina III Nieporęt

33-36. Trójka III Kobyłka

33-36. GLKS III Nadarzyn

33-36. BAS II Białystok

33-36. KS Saska II Warszawa

37-40. Gala III Skarżysko-Kamienna

37-40. Siatka II Zgierz

37-40. GLKS IV Nadarzyn

37-40. Siatka I Zgierz

W sobotę na parkietach Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie walczyło szesnaście zespołów w kategorii czwórek. Wszystkie drużyny podzielone zostały na dwie grupy grając systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do półfinałów i walczyły o wygraną. Organizatorzy zaplanowali ponadto mecze o trzecie, piąte, siódme, dziewiąte, jedenaste, trzynaste i piętnaste miejsce. Puchar za wygraną w VII Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki z Okazji Odzyskania Niepodległości zdobyły zawodniczki Szóstki Biała Podlaska. Na podium stanęły również siatkarki Łaskovii Łask oraz Dwójki Zawiercie.

Klasyfikacja końcowa turnieju w kategorii trójek:

1. Szóstka Biała Podlaska

2. Łaskovia Łask

3. Dwójka Zawiercie

4. Volley 34 Łódź

5. UMKS MOS Wola Warszawa

6. GLKS I Nadarzyn

7. BAS I Białystok

8. Sukces Komprachcice

9. UKS Iskra I Warszawa

10. Nike I Ostrołęka

11. Dębina Nieporęt

12. BAS II Białystok

13. NIKE II Ostrołęka

14. UKS Iskra II Warszawa

15. GLKS II Nadarzyn

16. GLKS III Nadarzyn

– W imieniu własnym chciałbym serdecznie podziękować Jakubowi Wlaźlikowi za nieocenioną pomoc w organizacji zawodów. Kuba przemierzył ponad 130 kilometrów, aby wspomóc organizację przedsięwzięcia. Dziękuję także Klaudii Jagusiak i Carlosowi Benitezowi za nieocenione wsparcie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała zgrana i sympatyczna ekipa Beaty Dey, z którą współpracujemy już od ponad dziesięciu lat. Turniej nie odbyłby się bez zaangażowania osób, których na co dzień nie widać - pracowników GOS Nadarzyn - państwa Danuty i Grzegorza Padamczyk. Za swój wkład pracy na rzecz organizacji ogólnopolskich zawodów rozgrywanych w Nadarzynie Beata Dey oraz Danuta i Grzegorz Padamczyk otrzymali z rąk Jarosława Miałkowskiego, Prezesa Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej odznaczenia Przyjaciel Mazowieckiej Siatkówki. Serdeczne podziękowania dla boiskowego wymiaru sprawiedliwości – sędziów z Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Jarosław Wiśniewski – dziękujemy za wspaniałą pamiątkę w postaci fotorelacji z zawodów. Dziękuję także licznej grupie wolontariuszy, którzy usprawnili przeprowadzenie turnieju – powiedział na zakończenie turnieju Damian Krzemiński, organizator i wiceprezes GLKS Nadarzyn. – Turniej nie odbyłby się bez wsparcia jakie otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Gminy Nadarzyn, Scanii Polska, Mago S.A., Platinet, Blachy Piotrkowicz, Akademii Trenerów Siatkówki – Piotr Graban, Noderna sp. z o.o., Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie, Hotelu George, MJB Sport i Euro Power Centrum. Ponadto dziękuję Wójtowi Nadarzyna Dariuszowi Zwolińskiemu za objęcie patronatu nad turniejem – dodał Damian Krzemiński. 

VII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki z Okazji Odzyskania Niepodległości przeszedł do historii. To jednak nie ostatnie zawody, jakie będą organizowane w tym roku w Nadarzynie. Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żółwińskiej 41, a także do czytania Informatora Stolicy, w którym na pewno nie będzie brakowało relacji z najważniejszych imprez młodzieżowej siatkówki.

Fot. GLKS Nadarzyn

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda