VISTULA POKEMON GO CUP
W niedzielę, 31 lipca Akademia Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3 zorganizowała pierwsze na świecie mistrzostwa w grze Pokemon Go Cup. Wśród nagród rok studiów I, II stopnia lub inżynierskich absolutnie za darmo (kierunek do wyboru) oraz iPad.
Żółty z brązowymi paskami na plecach, czarno zakończonymi uszami i czerwonymi policzkami – to Pikaczu, Pokemon najbardziej rozpoznawalny przez każdego, kto chociaż słyszał o nich. Fani Pokemonów znają kilkadziesiąt (?) innych. Łowcy Pokemonów grający w Pokemon Go są na całym świecie. Jak ich poznać? Wpatrzeni w ekran smartfona przemierzają ulice miast.
- Zauważyliśmy, że w Polsce gra Pokemon Go zaczęła być ogromnie popularna. Polacy zaczęli tłumnie wychodzić z domu, sprzed ekranów komputera - wychodzić do parków i wspólnie grać. Polska była jednym z tych krajów, w których zaczął się taki szał. Widzimy tych ludzi na ulicach, czy chociażby pod Pałacem – grających w Pokemon Go i postanowiliśmy zorganizować dla nich mistrzostwa. Wiemy, że Polacy lubią bawić się, rywalizować i rzeczywiście tak jest. Odzew mamy ogromny. Oprócz łapania pokemonów uczestnicy mogą wziąć udział w warsztacie budowania gier mobilnych z jednym z wykładowców uczelni. Jest on projektantem takich gier, więc można bezpośrednio z nim porozmawiać i nauczyć się ciekawych rzeczy. Można też wydrukować pokemona na drukarce 3D. Zapraszamy też dzieci i nie tylko do symulatora lotów. Mamy też spotkanie z firmą, która proponuje warsztaty budowania pokemonów w grze Minecraft. Myślę, że wszystko, co maniaków gier interesuje najbardziej, znajdą tutaj, czyli Minecraft, technologie i zabawa. – powiedziała Anna Milewska z Agencji Mr. Target. – Mamy też gwiazdę. Zaprosiliśmy sławnego, szczególnie wśród młodych ludzi youtubera Masterczułka. To jest chłopak, który namiętnie gra w pokemony i opowiada o swoim hobby na YouTubie. Ogląda go średnio 800- 900 tysięcy fanów. Widzimy, że młodzi ludzi podchodzą do niego, robią sobie z nim zdjęcia, rozdaje autografy. – dodała Anna Milewska.
Andrzej Sitko























![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Lato z teatrem - wygraj potrójną wejściówkę na spektakl dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d3d61e08446a9c90a462ad3d27b9557f02ba795d.png)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Lato z teatrem - wygraj bilety na spektakl dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5aa4e14ffaa3f949a9e2e3f2058e02fd03108d18.jpeg)
![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/f4ac26034d929624fb5e369553dd44efece2c570.jpeg)























![[KONKURS] Lato z teatrem - wygraj potrójną wejściówkę na spektakl dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/26a7834aef8ed47445fddfb74d0729b44161ad06.png)
![[KONKURS] Lato z teatrem - wygraj bilety na spektakl dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/ce33f1531c18a401c15ce77819158cb72cbbd71c.jpeg)















