mobile
REKLAMA

"W mistrzostwa weszliśmy słabo, ale z każdym następnym spotkaniem stawaliśmy się lepsi i lepsi"

W ostatni weekend młodzicy MOS Wola Warszawa wywalczyli złote medale podczas Mistrzostw Polski w Będzinie. To czterdziesty drugi medal stołecznego klubu na poziomie rozgrywek centralnych. Gratulujemy i zapraszamy do przeczytania co o tym wielkim sukcesie w młodzieżowej siatkówce sądzą sami mistrzowie, czym jest dla nich ten medal i jakie mają cele na kolejny sezon?

Marcin Kalicki
"W mistrzostwa weszliśmy słabo, ale z każdym następnym spotkaniem stawaliśmy się lepsi i lepsi"

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i gry jaką pokazaliśmy. Pierwszy mecz zagraliśmy słabo, popełnialiśmy wiele błędów. Z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej. Budowaliśmy dobrą atmosferę poza boiskiem co również przełożyło się na ten wspaniały wynik. Każdy rywal był dla nas ciężkim wyzwaniem. Po pierwszym przegranym meczu nie podłamaliśmy się i pokazaliśmy dobrą siatkówkę w dalszej części turnieju. Bardzo wymagający był półfinał, w którym przegraliśmy pierwszego seta, lecz udało nam się odwrócić losy meczu. W finale nie zjadł nas stres i również pokazaliśmy dobry poziom naszej gry. Medal ten jest dla mnie wielkim sukcesem, na który pracowaliśmy przez cały sezon. Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku. Moim następnym celem jest pokazanie dobrej formy w kategorii kadeta – powiedział Filip Szlachcikowski. – Ten turniej był dla mnie jak i dla całej drużyny spełnieniem marzeń. Podnieśliśmy się po porażce w pierwszym meczu co nie było tak łatwe jak mogłoby się wydawać, dlatego też jestem jeszcze bardziej dumny z naszej drużyny. A co do kolejnego wyzwania to za cel stawiam sobie następny medal – dodał Aleksander Nowik.

W mistrzostwa weszliśmy słabo, ale z każdym następnym spotkaniem stawaliśmy się lepsi i lepsi. Myślę, że na to wpłynęło oswojenie z halą i odpoczęcia po długiej drodze ze stolicy. Naszą dobrą grę było widać w spotkaniu z najtrudniejszym przeciwnikiem, czyli Treflem Gdańsk, a dopiero na koniec, pokazaliśmy prawdziwą wolską siatkówkę i tego nam trzeba było. Myślę, że mała ilość osób wie ile musieliśmy poświęcić, żeby się znaleźć tu gdzie jesteśmy, dlatego też jestem dumny, że mogę powiedzieć, iż wygraliśmy mistrzostwo Polski. Teraz się cieszymy i świętujemy z wygranej lecz wiemy, że w ten piątek zaczynamy kolejne zawody, a mianowicie Turniej o Puchar Burmistrza Woli i skupiamy się już, aby na nim wypaść jeszcze lepiej – zapowiada Kajetan Stojek. – Turniej uważam za bardzo udany nie tylko pod względem wyniku, ale też pod względem zbudowanej atmosfery na boisku i poza nim. Dla mnie złoty medal to doskonałe zwieńczenie sezonu młodzika i trudu, jaki włożyliśmy w treningi. Na ten turniej nie dostał się żaden słaby rywal i każdy był dla nas mocnym przeciwnikiem. Jak na razie moim celem na ten sezon jest dobre zaprezentowanie się w kadecie – mówi Dawid Walenciak.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda