mobile
REKLAMA

W szkole przy Spiskiej mamy teqball!

Teqball w Szkole Podstawowej nr 97 przy ul. Spiskiej! Tak, tak, ta coraz bardziej popularna dyscyplina sportu na stałe zawita w szkole. W poniedziałek, 23 stycznia w placówce pojawił się profesjonalny sprzęt do teqballu.

informacja prasowa
W szkole przy Spiskiej mamy teqball!

Co to takiego? - Teqball to nowa dyscyplina sportowa bazująca na piłce nożnej, przeznaczona zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności techniczne. W teqball grają zarówno kobiety, jak i mężczyźni, gra się też w mikstach. Gra polega na przebijaniu piłki, która może być odbita nogą, głową, klatką piersiową i musi dotknąć stołu po stronie przeciwnika. Gra się na specjalnym, zakrzywionym stole. Teqball to swoiste połączenie piłki nożnej i tenisa stołowego. W teqbqllu nie dochodzi do kontaktu fizycznego pomiędzy zawodnikami, dzięki czemu gracze nie są narażeni na aż tak wiele groźnych kontuzji, unika się brutalności i nieczystych zagrań. Co więcej, w nawiązaniu do zasad, zawodnicy nie mogą dotknąć stołu w trakcie gry, co dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo odniesienia urazu. Teqball pomaga rozwijać pewność siebie, ma również pozytywny wpływ na czas reakcji.

Ta dyscyplina sportu narodziła się na Węgrzech w 2014 r. W 2017 r. powstała Międzynarodowa Federacja Teqballu i w tym roku rozegrano w Budapeszcie pierwsze mistrzostwa świata, w których uczestniczyło 20 reprezentacji narodowych.

Podczas oficjalnego przekazania stołu do teqballu zgromadzonych gości powitała Dyrektor SP 97 Iwona Sękalska – Marciniak, która powiedziała, że bardzo się cieszy, że stół trafił do placówki przy Spiskiej. Wśród gości byli: Burmistrz Ochoty Dorota Stegienka, Dyrektor miejskiego Biura Sportu I Rekreacji Janusz Samel, Dyrektor do Spraw Nauki AWF Warszawa Paweł Tomaszewski, Wiceprezes Polskiego Związku Teqballa Krzysztof Ochędalski oraz Prezes związanej z teqballem firmy Main Event, która ufundowała i przekazała szkole stół – Tomasz Zabielski, nauczyciele, uczniowie.

Burmistrz Dorota Stegienka podczas uroczystości powiedziała:

Jako absolwentka szkoły nr 97 cieszę się z każdego jej sukcesu. Mam nadzieję, że stół do teqballa pomoże placówce podtrzymywać sportowe tradycje, Chciałabym, aby teqball obok judo, będącego mocno zakorzenionym w szkole, stał się jej sportową wizytówką”.

Głos zabrali również pozostali zaproszeni na uroczystość goście.

A potem odbył się pokaz gry w teqball w wykonaniu zawodników tej dyscypliny sportowej. Wśród nich była Alicja Bartnicka – brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Świata w teqballu.

fot. J.Kawaliszyn 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda