mobile
REKLAMA

W ten weekend cała Warszawa się bawi

Święto Saskiej Kępy, sportowy piknik w Śródmieściu, lotnicze pokazy w Wawrze, a może spotkanie z polskimi olimpijczykami? Mieszkańcy Warszawy mogą wziąć udział w wielu plenerowych wydarzeniach. Będą koncerty, zawody sportowe i kiermasze. Każdy znajdzie coś dla siebie – zwłaszcza, że zapowiada się fantastyczna pogoda!

Informacja prasowa
W ten weekend cała Warszawa się bawi

Święto Saskiej Kępy na ul. Francuskiej

W sobotę, 27 maja, o godz. 14:00 rozpocznie się – tradycyjną paradą spod pomnika Agnieszki Osieckiej u zbiegu ulic Francuskiej i Obrońców – 15. już Święto Saskiej Kępy. 

Od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców trwać będzie kiermasz artystyczny, na dwóch scenach odbywać się będą koncerty. Wystąpią m.in. Ewa Bem i Kuba Badach. Będą też tanga i utwory dansingowe, piosenki A. Osieckiej i A. Zauchy. Zaśpiewa też 8-letnia Amelia Anisowicz, którą świat poznał, gdy śpiewała w wojennym bunkrze piosenkę z filmu „Kraina lodu”.

Organizacja wydarzenia będzie się wiązała ze zmianami w ruchu, parkowaniu oraz kursowaniu autobusów. Już od piątku, 26 maja, od godz. 18:00 do niedzieli, 28 maja, do godz. 12.00, zamknięta dla samochodów i wyłączona z parkowania będzie cała ulica Francuska – od ulicy Zwycięzców do ronda Waszyngtona. Zalecany objazd poprowadzi Wałem Miedzeszyńskim lub Saską.

Więcej na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego kursować będą trasami objazdowymi. Szczegóły na stronie: wtp.waw.pl.

Śródmieście na sportowo

Piknik w Śródmieściu związany jest ze zbliżającym się Dniem Dziecka i będzie miał sportowy charakter. Już w sobotę, 27 maja, otwarty zostanie zespół boisk przy ul. E. Plater 29. W programie wydarzenia (godz. 11:30-16:30) animacje i atrakcje dla dzieci, strzelanie goli bramkarzowi Legii Warszawa, konkurs rzutów do kosza i pokaz baniek mydlanych.

Dzień później, w niedzielę, na Skwerze Kahla na Powiślu powstaną (w godz. 12:00-17:00) dwie strefy aktywności: szkoleniowa (samoobrona, pierwsza pomoc, strzelanie z łuku) i współzawodnictwa (wyścigi w workach, rzuty do celu, tor z przeszkodami, stoisko ze zdrową żywnością oraz sokami).

Wawerski Piknik Lotniczy

Miłośników samolotowych pokazów akrobatycznych czekają w sobotę, 27 maja, emocjonujące przeżycia! O godz. 16:00 na Plaży Romantycznej w Wawrze rozpocznie się Piknik Lotniczy. W programie wydarzenia powietrzne akrobacje samolotów historycznych i pasażerskich w wykonaniu najlepszych polskich pilotów-solistów i wyjątkowych zespołów akrobacyjnych.

A o godz. 21:00 pierwsze w Warszawie pokazy nocne z pirotechniką. Ponadto: ćwiczenia na symulatorach lotu samolotem i helikopterem oraz symulatorze wieży kontroli lotów, stoiska o tematyce lotniczej i warsztaty dla dzieci.

Organizatorzy zalecają dojazd komunikacją miejską lub rowerami. Specjalnie na to wydarzenie zorganizowali tymczasowe stojaki z rowerem miejskim Veturilo. A bezpłatny autobus będzie kursował wahadłowo (od godz. 15:30) spod Urzędu Dzielnicy Wawer na miejsce imprezy.

Dzień dziecka w dzielnicy Włochy

W ogródku Domu Kultury Włochy (ul. Bolesława Chrobrego 27) odbędzie się w niedzielę, 28 maja, impreza pt. „Dzień Dziecka jak z bajki”. W programie wydarzenia (godz. 12:30-14:30) m.in. „Bajkowy Przekładaniec” w wykonaniu Teatru ART oraz warsztaty teatralne, plastyczne i kreatywne z wykorzystaniem magicznych pudełek, a także występy artystyczne, animacje ruchowe i zabawa inspirowana „Prawami Dziecka” wg Janusza Korczaka.

W tej samej dzielnicy i tego samego dnia zaplanowano również piknik sportowo-rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka i Matki (Park im. Marka Kotańskiego; godz. 11:00-15:00) oraz „SUP-erowy Dzień Dziecka” – zabawy w wodzie dla dzieci wraz z rodzicami (pływalnia OSiR Włochy, ul. Gładka 18; godz. 13:00-17:00).

Muzyczna plaża Wilanów

Mieszkańcy Wilanowa, zarówno ci mali, jak również już dorośli, mogą wybrać się w weekend na imprezę pt. „Dzień Matki i Dziecka”. 27 maja na „Plaży” (róg A. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej) odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią: Oskar Cyms, Filipek oraz niespodzianka wieczoru (start o godz. 18:00).

Natomiast na niedzielę zaplanowano (w godz. 11:00-16:00) m.in. warsztaty i konsultacje dla mam, konkursy dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, plac zabaw z karuzelą, kolejką i bungee oraz stoiska z warsztatami.

Podczas wydarzenia działać będzie stoisko Tramwajów Warszawskich. Wśród atrakcji: układanie giga-puzzli tramwajowych, gry, animacje (klaun i zabawki z balonów) oraz krzyżówki i kolorowanki dla najmłodszych. Wykonawca trasy tramwajowej do Wilanowa, firma Budimex, zaprasza natomiast na: malowanie buziek, naklejanie sztucznych tatuaży, bańki, animacje i inne zabawy. Działać będzie również strefa kreatywna dla dzieci i mam (laurki i scrapbooking) oraz strefa gastro (popcorn i napoje).

Przez cały czas otwarty będzie punkt informacyjny, w którym będzie można zapytać o tramwajową inwestycję do Wilanowa.

Bemowo dla dzieci i mam

Z okazji Dnia Dziecka w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska można obejrzeć – w sobotę, 27 maja, o godz. 10:00 – bajkę „Zaklęta księżniczka”. Spektakl jest interaktywny – będzie wspólne śpiewanie i taniec. W tym samym miejscu, ale o godz. 12:00 rozpocznie się piknik pt. „Kosmiczny Dzień Dziecka na Bemowie”. W programie: specjalne konkurencje familijne nawiązujące do kosmologii, tematyczne gry, zabawy, warsztaty plastyczne i kreatywne. A także dwie strefy aktywności: sceniczna (grupa cyrkowa) i animacji plastycznych (dla dzieci w każdym wieku).

Rembertów bawi się w plenerze

Dzielnica Rembertów organizuje piknik z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 27 maja, w godz. 12:00-17:00 (teren rekreacyjny przy ul. Strażackiej). Impreza plenerowa głównie przeznaczona jest dla najmłodszych. W planach są zabawy, gry i konkursy dla dzieci. Wystąpi grupa cyrkowa Bill Bombadill Show. Dzieci będą mogły nauczyć się cyrkowych sztuczek, żonglowania, chodzenia po linie i na szczudłach. Na wszystkich chętnych czekają również pokazy strażackie czy szkolenie z pomocy przedmedycznej.

Dzień Dziecka w Wesołej

Popołudniowe (godz. 13:00-18:00) świętowanie Dnia Dziecka zaplanowano na niedzielę, 28 maja, w Ośrodku Kultury w Dzielnicy Wesoła (ul. Starzyńskiego 21). Organizatorzy zachęcają do rodzinnego spaceru z zagadkami po Woli Grzybowskiej. Mapa przygotowana przez wolontariuszy z Klubu Młodzieżowego Wolontariatu Kulturka wskaże drogę poszukiwań. Po spacerze wytrwali tropiciele otrzymają odznaki i drobne upominki.

Piknik Olimpijski

27 maja w warszawskim parku Kępa Potocka odbędzie się 24. Piknik Olimpijski – jeden z największych i najważniejszych eventów sportowo-rekreacyjnych w Polsce. Organizatorzy przygotowali ponad 50 sportowych stref, a w nich ponad 100 konkurencji i różnych atrakcji sportowych, a także spotkania z setką polskich medalistów olimpijskich.

Ponadto w programie sportowe atrakcje na ruchomej ściance wspinaczkowej i warsztaty Do It Yourself w tematyce koszykarskiej. Start imprezy o godz. 12:00, a zabawa potrwa do 18:00. Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda