mobile
REKLAMA

W trzech wolskich parkach pojawią się bujane ławki

Trzy wolskie parki: Szymańskiego, Sowińskiego oraz Moczydło zyskają nowe elementy małej architektury. Dzięki bujanym ławkom mieszkańcy będą mieli okazję w jeszcze przyjemniejszy sposób spędzić czas na świeżym powietrzu.

Marcin Kalicki
W trzech wolskich parkach pojawią się bujane ławki

Parki Szymańskiego, Sowińskiego i Moczydło to jedne z najpopularniejszych nie tylko wśród mieszkańców Woli terenów zielonych na terenie całego miasta stołecznego. Nic więc dziwnego, że są w nich stale wprowadzane zmiany i modernizacje pozwalające w jak najlepszym stopniu wykorzystać ich przestrzeń. W najbliższym czasie pojawią się w nich kolejne urządzenia, które powinny przypaść do gustu odwiedzającym.  
– Rozpoczynamy realizację projektu z budżetu obywatelskiego, który zakłada montaż łącznie piętnastu bujanych ławek w tych trzech lokalizacjach – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli. – Sześć ławek zostanie zamontowanych w Parku Szymańskiego, pięć w Parku Moczydło i cztery w Parku Sowińskiego. Łączny koszt inwestycji to 75 000 złotych – dodaje. 
– Zamówione ławki to solidny i trwały sprzęt. Siedziska o szerokości jednego i pół metra, wykonane z drewna liściastego i zamontowane do metalowych ram o wymiarach dwa na dwa metry, gwarantują stabilność i bezpieczeństwo - tłumaczy Robert Rafałowski, zastępca burmistrza Woli. Koszt jednej sztuki to 5 000 złotych, a dzielnica czeka na podpisanie umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą. – Wykonawca będzie miał cztery miesiące na realizację zamówienia, a to oznacza, że ławki zaczną służyć mieszkańcom jeszcze w te wakacje – dodaje Rafałowski. 

Ławki zostaną zainstalowane w parkach w ramach realizacji zgłoszonego w 2021 roku projektu “Bujane ławki w parkach”.

Fot. UD Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda