mobile

W weekend frezowanie Płochocińskiej

Kolejna ulica zyska nowy asfalt! W najbliższy weekend przeniesiemy się na Białołękę, gdzie rozpoczniemy frezowanie ul. Płochocińskiej na odcinku między ulicą Płytową a przystankiem autobusowym „Zaplecze 02”.

Informacja prasowa
W weekend frezowanie Płochocińskiej

Tym razem, ze względu na szeroki zakres prac, roboty zostaną rozłożone w sumie na 5 dni. Ich rozpoczęcie planujemy w niedzielę, 24 lipca o godzinie 22.00, a zakończenie w piątek, 29 lipca o godz. 4.00.

Prace polegać będą na usunięciu zniszczonej warstwy nawierzchni  i ułożeniu nowej na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02”. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym miejscu, nawierzchnia zostanie wzmocniona specjalną stalową siatką – tak aby po remoncie była w stanie znieść duże obciążenia.

Na remontowanym fragmencie droga zostanie wyłączona z ruchu. W tym czasie samochody prywatne i autobusy linii, 326, 705, 735, 736 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie też linia zastępcza Z-5.

Na wyjeździe z magazynu i z ul. Bruszewskiej ustawione zostaną nakazy skrętu w lewo w stronę Nieporętu. Także oznakowanie poziome (żółte pasy) ułatwią ten manewr. Dojazd do Bruszewskiej i dalej możliwy będzie jednym pasem.

Kierowcy nie będą mogli zaparkować na parkingu zlokalizowanym przy przystanku „Zaplecze 02”.

Przed skrzyżowaniem Płochocińskiej z Cieślewskich – na jezdni Płochocińskiej prowadzącej w stronę remontowanego odcinka – wygrodzony zostanie środkowy pas.

Wprowadzone zostaną też zmiany na węźle z ul. Modlińską. Kierowcy jadący od strony Legionowa muszą się liczyć ze skróceniem pasa do skrętu w lewo w Płochocińską (pod wiaduktem). Jadący z przeciwnego kierunku – od strony Pragi – będą mogli skręcić w Płochocińską z jednego z pasów prowadzących do tej pory prosto. Oba prawoskręty zostaną wygrodzone już na wysokości ul. Morelowej.

Objazd utrudnień został wyznaczony ul. Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką.

Przejście dla pieszych na przystanek, zostanie zamknięte. Piesi będą kierowani do sąsiadujących zebr.

fot zdm.warszawa.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda