W weekend frezowanie Płochocińskiej
Kolejna ulica zyska nowy asfalt! W najbliższy weekend przeniesiemy się na Białołękę, gdzie rozpoczniemy frezowanie ul. Płochocińskiej na odcinku między ulicą Płytową a przystankiem autobusowym „Zaplecze 02”.
Tym razem, ze względu na szeroki zakres prac, roboty zostaną rozłożone w sumie na 5 dni. Ich rozpoczęcie planujemy w niedzielę, 24 lipca o godzinie 22.00, a zakończenie w piątek, 29 lipca o godz. 4.00.
Prace polegać będą na usunięciu zniszczonej warstwy nawierzchni i ułożeniu nowej na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego „Zaplecze 02”. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym miejscu, nawierzchnia zostanie wzmocniona specjalną stalową siatką – tak aby po remoncie była w stanie znieść duże obciążenia.
Na remontowanym fragmencie droga zostanie wyłączona z ruchu. W tym czasie samochody prywatne i autobusy linii, 326, 705, 735, 736 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie też linia zastępcza Z-5.
Na wyjeździe z magazynu i z ul. Bruszewskiej ustawione zostaną nakazy skrętu w lewo w stronę Nieporętu. Także oznakowanie poziome (żółte pasy) ułatwią ten manewr. Dojazd do Bruszewskiej i dalej możliwy będzie jednym pasem.
Kierowcy nie będą mogli zaparkować na parkingu zlokalizowanym przy przystanku „Zaplecze 02”.
Przed skrzyżowaniem Płochocińskiej z Cieślewskich – na jezdni Płochocińskiej prowadzącej w stronę remontowanego odcinka – wygrodzony zostanie środkowy pas.
Wprowadzone zostaną też zmiany na węźle z ul. Modlińską. Kierowcy jadący od strony Legionowa muszą się liczyć ze skróceniem pasa do skrętu w lewo w Płochocińską (pod wiaduktem). Jadący z przeciwnego kierunku – od strony Pragi – będą mogli skręcić w Płochocińską z jednego z pasów prowadzących do tej pory prosto. Oba prawoskręty zostaną wygrodzone już na wysokości ul. Morelowej.
Objazd utrudnień został wyznaczony ul. Cieślewskich, Bohaterów i Klasyków do Modlińskiej lub ul. Modlińską, Trasą Toruńską i dalej ul. Białołęcką.
Przejście dla pieszych na przystanek, zostanie zamknięte. Piesi będą kierowani do sąsiadujących zebr.
fot zdm.warszawa.pl




![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/d16bfc4bd199cda12e0c1c13efa6cda0711f6450.jpeg)

















![[KONKURS] Wygraj podwójną wejściówkę na spektakl "Nie lubię Pana, Panie Fellini" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/5e375e6a24da2e066ad74ba93d6511eb1239e293.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9175df796924cbc775c4c2c80f0f8a83fe3e0a0d.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/0468f7c1ea2774aeabbe7c5f0a5130c04656fa63.png)














