mobile
REKLAMA

Warszawa: cena wirtualnego biura a wynajmu lokalu. Które rozwiązanie jest korzystniejsze finansowo?

Planujesz otworzyć biznes w Warszawie? Czeka Cię ważna decyzja, dotycząca wyboru miejsca prowadzenia działalności i adresu do doręczeń. Możesz wskazać adres zamieszkania, wynająć lokal albo zdecydować się na tzw. wirtualne biuro. Sprawdź, która opcja będzie dla Ciebie korzystniejsza finansowo.

Artykuł sponsorowany
Warszawa: cena wirtualnego biura a wynajmu lokalu. Które rozwiązanie jest korzystniejsze finansowo?

Wirtualne biuro w Warszawie – czego się spodziewać?

Wirtualne biuro to elastyczna usługa, która polega na udostępnieniu przedsiębiorcy prestiżowego adresu do rejestracji firmy i przyjmowania korespondencji. Często, za dopłatą, obejmuje również dodatkowe usługi administracyjno-biurowe, jak skanowanie listów, powiadamianie o nowej poczcie, odbieranie telefonów czy rezerwowanie sal konferencyjnych.

Usługa dedykowana jest przedsiębiorcom, którzy do efektywnego prowadzenia i rozwijania działalności nie potrzebują fizycznego biura. Przedsiębiorca czerpie liczne korzyści. Przede wszystkim nie musi płacić majątku za wynajem stacjonarnego lokalu i jest zawsze na bieżąco z firmową korespondencją. Może podróżować lub mieszkać w zupełnie innym mieście.

Wynajem lokalu w Warszawie – z czym się wiąże?

Wynajem lokalu pod prowadzenie biznesu to rozwiązanie tradycyjne. Decydują się na nie głównie przedsiębiorcy, którzy ze względu na charakter prowadzonej działalności lub zatrudnianie pracowników, potrzebują stacjonarnej siedziby. Posiadanie fizycznego lokalu wiąże się z kosztami wynajmu, które w Warszawie należą do najwyższych w kraju. Trzeba opłacić czynsz i wszystkie rachunki związane z użytkowaniem nieruchomości (media, sprzątanie, ubezpieczenie, wywóz śmieci).

Nierzadko przedsiębiorca musi na własny koszt wyremontować wynajmowaną nieruchomość, a następnie kompleksowo ją wyposażyć, by nadawała się do prowadzenia konkretnego biznesu. Comiesięczne opłaty mogą stać się znaczącym obciążeniem finansowym, zwłaszcza dla początkującego, mikro- i małego przedsiębiorcy.

Właścicielom i zarządcom lokali biurowych często zależy na długoterminowym najmie, co wiąże się z ryzykiem. Z kolei przy krótkich umowach, ceny najmu bywają zaporowe.

Ceny wynajmu biur w centrum Warszawy osiągają bardzo wysoki poziom

Koszt wirtualnego biura w Warszawie

Jeśli chodzi o koszt wirtualnego biura, to spokojnie można zamknąć się w kwocie zaledwie 30-60 zł miesięcznie. Na cenę wirtualnego biura w Warszawie wpływa wiele czynników. Najważniejsze to: atrakcyjność udostępnianego adresu, zakres usługi, okres obowiązywania umowy oraz polityka cenowa danego operatora.

Jednak nawet najdroższe wirtualne biura w Warszawie nie kosztują więcej niż 200-300 złotych miesięcznie. Co więcej, usługobiorcy odpadają wydatki związane z wyposażeniem i utrzymaniem fizycznego biura czy zatrudnieniem sekretarki.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile dokładnie zapłacisz za wirtualne biuro w Warszawie, cenę łatwo skalkulujesz na stronie biznescentrum.com.

 

Koszt wynajmu lokalu w Warszawie

Wynajem tradycyjnego biura w Warszawie wiąże się z ogromnymi kosztami. Oczywiście cena zależy od lokalizacji, metrażu, standardu budynku i wykończenia wnętrz oraz dodatkowych udogodnień.

W prestiżowych dzielnicach, jak Śródmieście czy Mokotów, ceny wynajmu biur należą do najwyższych w kraju. Za 1 metr kwadratowy powierzchni biurowej trzeba zapłacić nawet 23 euro! Koszty potęgują różne opłaty. Lokal trzeba też wyposażyć – kupić meble, sprzęty, dekoracje itp. Czasem przedsiębiorcę czekają jeszcze prace remontowe.

Nie ulega wątpliwości, że ceny wirtualnych biur są wielokrotnie niższe od cen najmu lokali – zwłaszcza w takim mieście, jak Warszawa. Jednak wiele biznesów do funkcjonowania i rozwoju po prostu wymaga stacjonarnej siedziby. Jeśli cenisz sobie elastyczność i do skutecznego prowadzenia firmy nie potrzebujesz fizycznego lokalu, to wirtualne biuro na pewno Ci się opłaci.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda