mobile
REKLAMA

Warszawa dumna ze swoich maturzystów. Ponad 20 uczniów osiągnęło maksymalny wynik na egzaminach

W jubileuszowej 10. edycji ogólnopolskiego projektu "Matura na 100 procent", szczególne wyróżnienie przyznano tegorocznym absolwentom szkół ponadpodstawowych, którzy osiągnęli maksymalną ilość punktów na egzaminach. Projekt ten jest inicjatywą Fundacji "Zawsze Warto," która od lat promuje osiągnięcia i sukcesy młodych ludzi na drodze do zdobycia matury z perfekcyjnym wynikiem

Jakub Bielawski
Warszawa dumna ze swoich maturzystów. Ponad 20 uczniów osiągnęło maksymalny wynik na egzaminach

Najzdolniejsi polscy maturzyści

„Matura na 100 procent" to prestiżowy projekt, który wyróżnia najzdolniejszych polskich maturzystów w każdym roczniku. Organizatorzy podkreślają, że tylko nieliczni spełniają rygorystyczne kryteria projektu i zdają egzamin maturalny na najwyższym poziomie według standardów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Co roku około 70 maturzystów z całej Polski otrzymuje certyfikat uczestnictwa w projekcie, a 25 z nich jest nominowanych do tytułu laureata. Spotkania z laureatami odbywają się w miastach, gdzie znajdują się renomowane uczelnie wyższe.

Warszawscy uczniowie w gronie najlepszych

Do tegorocznego finału konkursu weszło 22 maturzystów i maturzystek z warszawskich szkół publicznych (m.in. z liceów im. S. Batorego, J. Poniatowskiego, K. Hoffmanowej, M. Reja, S. Staszica, T. Czackiego).

Drodzy Absolwenci, Drogie Absolwentki, gratuluję Wam spektakularnego wyniku egzaminu dojrzałości, czyli zdania matury na 100 procent. Jest to imponujące osiągniecie, na które złożyły się Wasza pracowitość, ogromna wiedza i talent. Bardzo się cieszę, że w gronie najzdolniejszych są również absolwentki i absolwenci warszawskich szkół. To również zasługa zaangażowania i ciężkiej pracy Dyrektorek i Dyrektorów oraz Nauczycielek i Nauczycieli. Wasz wkład, ciężka praca, potencjał i zaangażowanie są nieocenione. Bardzo Wam za to dziękuję – podkreśliła obecna na uroczystości Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, odpowiedzialna m.in. za miejską edukację.

W projekcie „Matura na 100 procent" wyróżniono już 100 uczniów z 26 warszawskich szkół publicznych. To dowód na wysoki poziom edukacji w stolicy, który potwierdzają także wyniki egzaminów zewnętrznych. W maju 2023 r. maturę zdało 90,4 procent stołecznych absolwentów, podczas gdy średnia krajowa wynosiła 84,4 procent. Więcej informacji na temat tego wydarzenia można znaleźć na jego stronie.

fot.UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda