mobile
REKLAMA

Warszawa miastem do życia

11 czerwca odbędzie się druga już edycja konferencji Warsaw Days. W tym roku inicjatywie towarzyszy hasło „Warszawa – miasto do życia”. To publiczna debata o tym, czego potrzebują i jak żyją mieszkańcy stolicy.

TAGI
Warszawa miastem do życia

Konferencja Warsaw Days rozpocznie się od uroczystego powitania gości o godz. 10:30 w Centrum Nauki Kopernik przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20. Jej celem jest przedstawienie stolicy jako miejsca do życia i mieszkania, pokazanie jej kierunków rozwoju oraz określenie kierunków, w jakich ów rozwój powinien podążać. Nad tymi aspektami debatować będą inwestorzy mieszkaniowi i władze samorządowe Warszawy, przy udziale cenionych architektów, urbanistów i socjologów.

Podczas wydarzenia uwaga wszystkich przybyłych przedstawicieli branży deweloperskiej i licznych instytucji finansowych oraz władz miasta poświęcona będzie przyszłym kierunkom rozwoju budownictwa mieszkaniowego i biurowego w stolicy oraz usprawnieniu komunikacji miejskiej. Odbędą się liczne dyskusje na temat rewitalizacji, warszawiacy zostaną zapytani o preferencje co do wyboru miejsca zamieszkania, a także zostanie przeprowadzona interpretacja socjologiczna ich zachowań.

Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne: „Warszawa zaplanowana” oraz „Warszawa do życia”, w których udział wezmą m.in. zastępcy prezydenta m.st. Warszawy - Jacek Wojciechowicz i Michał Olszewski. Ponadto na panelu „Jak żyje się w Warszawie” wystąpi prof. dr hab. Janusz Czapiński z Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas Warsaw Days nie zabraknie także cenionych architektów i urbanistów, analityków rynku nieruchomości oraz deweloperów mieszkaniowych. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Engelbert Luetke Daldrup, sekretarz stanu ds. budownictwa i mieszkalnictwa miasta Berlina.

Konferencja organizowana jest przez m.st. Warszawę oraz Oddział Warszawski Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęła Prezydent m. st. Warszawy - Hanna Gronkiewicz-Waltz.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda