mobile
REKLAMA

Warszawa na ostatniej prostej w walce o tytuł European Best Destination 2023

Ostatnie dni głosowania w konkursie na najlepszy kierunek turystyczny. Już 10 lutego zostanie ogłoszone miasto, które zdobyło największe uznanie internautów i będzie mogło posługiwać się tytułem European Best Destination przez cały rok.

informacja prasowa
Warszawa na ostatniej prostej w walce o tytuł European Best Destination 2023

Według danych organizatora po pierwszych dwóch tygodniach trwania konkursu, oddanych zostało już ponad 400 tysięcy głosów. Warszawa znajduje się wśród 10 miast, na które najczęściej głosują internauci. W czołowym gronie znajdują się także Wiedeń, Grenoble, Londyn, Ateny, czy włoska Cittadella.

Stolica Polski mierzy się z bardzo silną konkurencją. Jak zapewnia organizator konkursu, różnice w liczbie oddanych głosów na poszczególne miasta z pierwszej dziesiątki nie są na tyle istotne, by już teraz przesądzać o rezultatach głosowania. Ostatnie dni będą decydujące, a każdy głos – na wagę złota.

Lokalne wsparcie dla Warszawy

Warszawa od samego początku mocno zabiegała o głosy swoich mieszkańców oraz głosy rodaków. Animacje, plakaty i billboardy zachęcające do głosowania hasłem „Mamy to w Warszawie" są widoczne w przestrzeni miejskiej i w transporcie publicznym od 20 stycznia. Aktywność Stołecznego Biura Turystyki  wspierają warszawskie dzielnice, spółki miejskie, ośrodki kultury i sportu. Do współpracy włączyli się także partnerzy branżowi, w tym Polska Organizacja Turystyczna, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna oraz – rzecz jasna – Warszawska Organizacja Turystyczna ze swoimi członkami.

Do oddawania głosów na Warszawę zachęcają uczelnie wyższe, muzea, hotele, restauracje oraz wiele innych miejsc, jak np. Pałac Kultury i Nauki, czy Warszawskie ZOO.

Warsaw goes global

Kampania Warszawy zyskała zasięg globalny. Strona www.glosujnawarszawe.pl  odwiedzana była dotychczas nie tylko przez mieszkańców naszego kraju, ale również przez zainteresowanych Warszawą w 126 innych krajach świata, przede wszystkim w USA i krajach europejskich, ale również w tak odległych zakątkach globu jak np. Arabia Saudyjska, Katar, Laos, Bahrain, RPA, Nowa Zelandia, Urugwaj czy... Grenlandia. 

- Dzięki silnej mobilizacji warszawianek i warszawiaków mamy realną szansę na bardzo dobry rezultat – zapewnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski - Warszawa jest pięknym i niezwykle ciekawym miastem. Zasługuje na podziw i uznanie Europy i świata. Naszymi głosami możemy jej pomóc wygrać w wyścigu z Londynem, Atenami, słoweńskim Mariborem czy węgierskim Veszprem. Głosujmy na Warszawę!

Głosować może każdy - raz dziennie

Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę www.glosujnawarszawe.pl , odszukać Warszawę na liście 21 miast i oddać na nią swój głos. Nie trzeba się rejestrować, a cały proces trwa kilka sekund. Każdy uczestnik może oddać jeden głos dziennie. Głosowanie zostanie zakończone 10 lutego o 11.59, a o godzinie 16.00 zostaną opublikowane wyniki tegorocznej edycji konkursu.

fot. um Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda