mobile
REKLAMA

Warszawa w kwiatach

Od niemal 40 lat w Warszawie ma miejsce konkurs, w którym kwiaty grają pierwsze skrzypce. Konkurs zorganizowany przez Miasto st. Warszawa reprezentowane przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawa oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy ma na celu upiększenie okolic naszych przydomowych ogródków, balkonów, działek, a także przestrzeni publicznej.

Informacja prasowa
Warszawa w kwiatach

Zwiększenie wiedzy na temat sadzenia roślin oraz nabywanie umiejętności planowania przestrzeni z udziałem naturalnej roślinności to kolejne założenia tego wydarzenia, które poprzedzone jest szeregiem warsztatów.

              Rośliny to jedne z najważniejszych organizmów, jakie istnieją na Ziemi. To właśnie one wytwarzają niezbędny do życia tlen oraz odgrywają istotną rolę w łańcuchu pokarmowym, będąc pożywieniem dla wielu zwierząt. Nic więc dziwnego, że te pochłaniające dwutlenek węgla naturalne filtry są bardzo pożądane na terenach naszych miast. Dodatkowo rośliny są w stanie bardzo upiększyć nasze otoczenie. Różnokolorowe kwiaty kiełkujące już wczesną wiosną to jeden z wyczekiwanych i niezwykle pozytywnych widoków po długiej zimie. Później jest już tylko lepiej, a rozwijające się życie jest oznaką tego, że piękne dni jeszcze przed nami.

              Wiosna to świetny okres na zgłębienie swoich umiejętności hodowli roślin. Właśnie dlatego już w kwietniu ruszyły zajęcia pomagające w lepszym i skuteczniejszym sadzeniu roślin. W trakcie warsztatów prowadzonych w Pawilonie Edukacyjnym Kamień poznacie jak uprawiać zioła, warzywa i owoce na swoich balkonach, dowiecie się czym są ogrody deszczowe oraz mała retencja, a także nauczycie się jak odpowiednio tworzyć i prowadzić swój kompostownik.

              Po licznych warsztatach przychodzi czas na wzięcie udziału w konkursie. Już od 1 czerwca będziecie mogli wysyłać zgłoszenia. W tegorocznej edycji „Warszawy w Kwiatach” uczestnicy będą rywalizowali aż w czterech kategoriach. Pierwszy raz zostaną poddane ocenie okwiecone Ogrody Działkowe. Do wygrania są ciekawe nagrody tematyczne w tym możliwość zaprojektowanie rabaty z miejską ogrodniczką czy wykład o hodowli róż.

              Jeśli interesujecie się planowaniem pięknej przestrzeni miejskiej, a przy okazji lubicie kwiaty, to ten konkurs jest dla Was. Komisja konkursowa zrobi objazd po zgłoszonych obiektach, który odbędzie się w trzeciej dekadzie lipca, a jego rozstrzygnięcie przypada na 27 sierpnia. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej http://zzw.waw.pl/warszawawkwiatach/. Zapraszamy.

fot.materiał prasowy

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda