mobile

Warszawa z nagrodą główną w rządowym konkursie na „Najbardziej Odporną Gminę”

Stolica może się pochwalić największą liczbą zaszczepionych mieszkańców wśród dużych gmin w Polce. Już blisko 69 proc. warszawiaków jest w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. To oznacza, że stolica otrzyma od rządu 1 mln zł na przeciwdziałanie skutkom pandemii. Środki zostaną przeznaczone na walkę z pandemią oraz jej przeciwdziałanie. 

Informacja prasowa
Warszawa z nagrodą główną w rządowym konkursie na „Najbardziej Odporną Gminę”

W ramach rządowego konkursu „Najbardziej Odporna Gmina” Warszawa została nagrodzona za największą liczbę zaszczepionych mieszkańców we kategorii duża gmina (powyżej 100 tys. mieszkańców). Otrzymane środki mają być przeznaczone
na przeciwdziałanie pandemii COVID-19 związane ze zwalczaniem zakażenia, zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa, profilaktyką oraz zwalczaniem skutków, w tym społecznych tej choroby.

Warszawa jest pod względem liczby wykonanych szczepień przeciw COVID-19 w ścisłej czołówce wśród największych miast w Polsce. W pełni zaszczepionych jest już niemal 69 proc. mieszkańców. Dlatego w rządowym konkursie „Najbardziej Odporna Gmina" otrzymamy 1 mln zł nagrody - przeznaczymy ją na dalszą walkę z pandemią. Środki skierujemy między innymi na wsparcie psychiatryczne i psychologiczne dla osób, które mierzą się z kryzysami spowodowanymi pandemią - w tym izolacją społeczną – informuje Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Warszawa szczepi przeciw COVID-19

Od początku akcji szczepień w punktach szczepień zorganizowanych przez m.st. Warszawę wykonaliśmy już ponad 600 tys. szczepień. W ramach kolejnej odsłony kampanii informacyjnej „Warszawa szczepi” zachęcamy mieszkańców do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki. Poza siecią miejskich przychodni, które szczepią chętnych nadal działa również miejski punkt szczepień pod Pałacem Kultury i Nauki, a w weekendy punkt na skwerze Hoovera. Nadal szczepimy uczniów w szkołach, organizujemy punkty wymazowe, gdzie można wykonać testy na obecność COVID-19. Jak widać po liczbie zaszczepionych mieszkańców, te działania przynoszą realne efekty – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Stolica bardzo aktywnie angażuje się również w walkę z COVID-19 zapewniając łóżka do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusa w miejskich szpitalach: Południowym, Solec, Szpitalu Grochowskim, Praskim, Bielańskim, Wolskim, czy Czerniakowskim.

Szczepienia przeciw COVID-19 – dane statystyczne

Według najnowszych danych* w Warszawie liczba w pełni zaszczepionych mieszkańców to 1 234 232 osób, czyli 68,7 proc.

Procentowo najwięcej osób, zaszczepionych minimum jedną dawką jest w grupie mieszkańców powyżej 70 roku życia (niemal 87 proc.). Kolejno najwięcej osób zaszczepionych to osoby w wieku 20-39 lat (prawie 85 proc.) oraz mieszkańcy 40-59 lat (niemal 81 proc.).

Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło również ponad 76 proc. osób w przedziale 60-69 lat. Warszawa może się też pochwalić bardzo wysokim odsetkiem szczepień wśród młodzieży – ponad 66 proc.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda