mobile
REKLAMA

Warszawska Masa Krytyczna powraca.

Warszawska Masa Krytyczna od wielu, wielu lat organizuje przejazdy rowerowe ulicami stolicy. Warszawa jest miastem przyjaznym rowerzystom, w którym można swobodnie i bezpiecznie poruszać się na rowerze oraz go bezpiecznie parkować.

Informacja prasowa
Warszawska Masa Krytyczna  powraca.

Warszawska Masa Krytyczna jest to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, odbywający się w ostatni piątek każdego miesiąca, bez względu na pogodę i porę roku, o godz. 19:00. Start na Placu Zamkowym w Warszawie. Tak było do czasów pandemii. Teraz po przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19 impreza wraca na ulice stolicy. Jest to impreza niekomercyjna, organizowana przez wolontariuszy chcących, aby Warszawa była przyjazna dla rowerzystów i dzięki dobrowolnemu wsparciu jej uczestników.

WMK to także wiele innych imprez rowerowych, happeningów, lobbing w urzędach i inne działania umożliwiające osiągnięcie założonych celów.

 

W ostatni piątek bieżącego miesiąca to jest 27 maja odbędzie się przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej ulicami miasta. Przejazd ruszy tradycyjnie o godzinie 19:00 z Placu Zamkowego, a następnie rowerzyści będą jechać po Śródmieściu i po Ochocie.

Na Ochocie przejazd odbędzie się w następujących miejscach: Pl. Zawiszy, Grójecka, Kopińska, ppłk M.Sokołowskiego „Grzymały”, Szczęśliwicka, Dickensa, Urbanistów, Korotyńskiego, Pawińskiego, Banacha, Żwirki i Wigury, Krzyckiego, Raszyńska, Koszykowa, Krzywickiego, Nowowiejska. Będzie się to wiązać z chwilowymi utrudnieniami w poruszaniu się po wyżej wymienionych ulicach.

Jak zapowiadają organizatorzy „Pojedziemy tam, gdzie są drogi rowerowe oraz tam, gdzie ich nie ma.
Jedziemy po ponad 2-letniej przerwie, gdy organizowanie rowerowych imprez było ograniczone przez administracyjne zakazy”.

Celem organizatorów jest przypomnienie urzędnikom, że wciąż jest i nadal będzie ktoś, kto upomina się o prawa rowerzystów - nie wystarczy veturilo i szum marketingowy, że już jest cudownie - potrzeba TWARDEJ INFRASTRUKTURY, szczególnie w Śródmieściu. - Tak twierdzą organizatorzy.
Według nich infrastruktura rowerowa budowana obecnie już dziś jest "na wczoraj", a na pewno będzie niewystarczająca i wręcz niebezpieczna (minimalne parametry), wówczas gdy ruch rowerowy wzrośnie, jak prognozują, jak zakłada Miasto i jak rośnie od lat. – Zapewne wiele osób jest odmiennego zdania, ale … przed nami impreza rowerzystów, którzy zapraszają wszystkich do przejazdu, bez względu na to jak poruszają się po mieście.  Zapraszają na przejazd pod hasłem „Znowu jedziemy!” Wymagane: dobry humor i oświetlenie na drogę powrotną.
Prognozy mówią, że będzie sympatycznie, nawet gdyby miało popadać.

Link do trasy przejazdu: https://www.traseo.pl/trasa/majowa-masa-krytyczna-2022

Termin wydarzenia: 27 maja, w godz. 18.40 – 21.00

fot.materiał prasowy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda