mobile

Warszawska Strefa Rodziny – miejsce na wspólne spędzenie wolnego czasu

Czy można spędzić sobotę i niedzielę aktywnie? I przy tym rodzinnie? Można. Dla najmłodszych Warszawiaków i ich rodziców z ciekawą propozycją wyszedł Urząd m.st. Warszawy i Centrum Wspierania Rodzin – Rodzinna Warszawa.

Warszawska Strefa Rodziny – miejsce na wspólne spędzenie wolnego czasu

W dwóch miejscach Warszawy – na Starym Mieście przy ulicy Starej 4 – wejście od strony Multimedialnego Parku Fontann i na Pradze przy ulicy Środkowej 9 od pierwszego weekendu lipca działają Warszawskie Strefy Rodziny.

To miejsca, do których mogą przyjść rodzice ze swoimi pociechami. Na dorosłych czekają koce i leżaki, na najmłodszych Warszawiaków różnego rodzaju gry i zabawy. Jest trampolina, można układać klocki, czytać książeczki, zagrać w piłkę nożną i w mini koszykówkę. Rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi mogą zagrać też w badmintona. W Strefie Rodziny na ulicy Starej można schłodzić się przy kurtynie widnej. Chętnie w upalny dzień korzystają z niej zarówno dzieci jak i dorośli. Nad bezpieczną zabawą czuwa kilku pracowników i wolontariuszy Warszawskiej Strefy Rodziny.

- Zapraszamy dzieci do lat 10 i ich rodziców do naszej Strefy Rodziny. Dodatkowo przygotowaliśmy dla dzieciaków zajęcia plastyczne. Mogą wykonać samodzielnie z koralików bransoletkę albo korale. Wczoraj dzieci mogły malować farbkami gipsowe figurki. – powiedziała Anna Niewiadomska –Zawiślak, psycholog w Ognisku Starówka.

To jak bardzo taka forma wspólnej zabawy dzieci i ich rodziców cieszy się powodzeniem pokazuje ilość osób, która bierze udział. W zeszłą sobotę Strefę na Starówce odwiedziło 600 osób, w niedzielę 900. To bardzo dużo – biorąc pod uwagę, że Warszawa oferuję atrakcje w różnych miejscach.

Warszawskie Strefy Rodziny odwiedzać można w soboty i niedziele do końca sierpnia. Czynne są w godzinach 11 – 18. Zajęcia w ramach strefy są bezpłatne.


Andrzej Sitko

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda