mobile
REKLAMA

Weekendowe frezowanie w al. „Solidarności”

W weekend, 11-14 listopada, warszawscy drogowcy naprawią nawierzchnię prawego pasa ruchu al. „Solidarności”, na odcinku od ul. Żelaznej do al. Jana Pawła II. W czasie prac ten fragment jezdni będzie zwężony.  Zmiany w ruchu obejmą także pieszych i rowerzystów.

informacja prasowa
Weekendowe frezowanie w al. „Solidarności”

Drogowcy rozpoczną prace w piątek, 11 listopada, o godz. 22.00. Wówczas zamkną prawy i środkowy pas jezdni al. „Solidarności” w stronę centrum, na odcinku od ul. Żelaznej do al. Jana Pawła II. Ruch w kierunku pl. Bankowego będzie odbywał się jednym pasem. Na obszarze prac obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. 

Zamknięte zostaną także wjazdy i wyjazdy z i na remontowany pas al. „Solidarności”. W związku z tym na ul. Dobrzańskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy – dojazd do tej ulicy możliwy będzie od Ogrodowej.

Na ul. Żelaznej, bezpośrednio na przed skrzyżowaniu skrzyżowaniem z al. „Solidarności”, wygrodzony zostanie fragment jezdni, ale utrzymane będą wszystkie relacje do skrętu. 

Roboty obejmą także niewielki fragment skrzyżowania z al. Jana Pawła II. Kierowcy jadący skrajnym prawym pasem tej arterii w kierunku centrum, przed skrzyżowaniem z al. „Solidarności” będą mogli wyłącznie skręcić w prawo. Jazda prosto przez skrzyżowanie tym pasem nie będzie możliwa. Przyległe pasy będą przeznaczone odpowiednio: do jazdy prosto (dwa pasy) i do skrętu w lewo (skrajny lewy pas).

Objazd utrudnień wyznaczony został ul. Żelazną, Grzybowską i al. Jana Pawła II.

Zmiany dla niezmotoryzowanych
Podczas robót zamknięte zostaną także przejścia dla pieszych przez remontowany odcinek al. „Solidarności” oraz przejazd rowerowy na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II. Piesi i rowerzyści będą kierowani do sąsiednich przejść i przejazdów. 

Dla autobusów jadących al. „Solidarności”, w stronę pl. Bankowego, w miejsce przystanku Wola-Ratusz 01, uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy przed skrzyżowaniem z ul. Żelazną. Natomiast na skrzyżowaniu al. „Solidarności” i al. Jana Pawła II, od strony północnej, zapewniona zostanie możliwość dojścia do przystanku tramwajowego Kino Femina 05.

Prace zakończą się w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 4.00.

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda