mobile

Wicemistrz Europy w karate z Białołęki

Mieszkaniec Białołęki zdobył srebro na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

TAGI
Wicemistrz Europy w karate z Białołęki

W maju tego roku w bułgarskiej Warnie odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Krzysztof Jelonek, karateka ze szkoły Masters Dojo na Nowodworach zdobył drugie miejsce na Mistrzostwach.

Warszawska Akademia Sztuki Walki Masters Dojo jest związana z tradycjami rodziny Moczydłowskich. Piotr Moczydłowski to wice Mistrz Świata i wielokrotny Mistrz Europy z 3 danem, Kasia Krajza – Moczydłowska z 1 danem oraz wice Mistrz Polski Łukasz Moczydłowski z 2 danem. Od stycznia 2014 roku zajmują się pracą instruktażową w Akademii.
Piotr Moczydłowski otrzymał akredytację z ramienia Polskiego Związku Karate na krzewienie i rozwój Karate Kyokushin w regionie. Na zajęcia w Hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przychodzą nawet dzieci, które pod okiem mistrza wyrastają na młodych ludzi odnoszących sukcesy w tej dyscyplinie sportu.

W maju tego roku dwóch zawodników z Akademii wzięło udział w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, organizowanych w słynnej nadmorskiej miejscowości w Bułgarii, w Warnie. Podopieczny mistrza Moczydłowskiego Krzysztof Jelonek zdobył srebro i tytuł wicemistrza Europy, zaś drugi zawodnik z Akademii Konrad Łukasik znalazł się w finałowej 10- tce, zajmując ósme miejsce.

Piotr Moczydłowski ze szkoły Masters Dojo , reprezentował polskie barwy na Mistrzostwach będąc tam w roli trenera. Jak poinformował, obaj zawodnicy jego Akademii zostali powołani na Mistrzostwa Europy, ponieważ osiągnęli doskonałe wyniki w obecnym sezonie.

Krzysztof Jelonek to nie tylko zdobywca Pucharu Europy z grudnia 2015 roku, ale również zwycięzca różnych imprez ogólnopolskich. Konrad Łukasik zdobył trzecie miejsce na Mistrzostwach o Puchar Europy i na Mistrzostwach Polski Juniorów. Wybitnie sumienni i ciężko pracujący na treningach zawodnicy wykazują się nieprzeciętnym potencjałem, który rozwijają dzięki ogromnemu zaangażowaniu.

Celem Akademii Masters Dojo jest nie tylko przekazanie uczniom umiejętności sztuk walki, ale także wszechstronny i harmonijny rozwój psychofizyczny ćwiczących.

Agata Mościcka

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda