mobile
REKLAMA

Wielkie emocje w spalskich lasach. Dwa punkty wolskiego klubu

Pięć setów było potrzebnych, aby wyłonić zwycięzcę pojedynku SMS PZPS II Spała – MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Ostatecznie w tie-breaku lepszy był stołeczny klub, który dopisał sobie kolejne punkty do ligowej tabeli.

Marcin Kalicki
Wielkie emocje w spalskich lasach. Dwa punkty wolskiego klubu

Po pierwszym niezwykle wyrównanym secie zakończonym na przewagi wygraną gości z Warszawy 32:30 w kolejnych partiach gra obydwu zespołów falowała. Kibice zgromadzeni w hali COS OPO w Spale nie mogli narzekać na brak emocji. Pomimo młodego wiekiem składu w decydującej odsłonie spotkania więcej zimnej krwi zachowali „Tramwajarze” i to oni triumfowali w tie-breaku przywożąc do stolicy dwa punkty.

– Gratulacje dla chłopaków za drugą wygraną w sezonie. Po świetnym meczu u siebie z Rząśnią i dobrych treningach, może podświadomie liczyliśmy na trzy punkty. Jednak zdolna spalska młodzież już w zeszłotygodniowym starciu w Warszawie z Metrem zagrała bardzo dobrze i pachniało tie-breakiem. My równie dobrze mogliśmy przegrywać 2-0, także szanujemy dwa punkty i na pewno nie śmierdzą. Szkoda trochę czwartego seta, którego do połowy kontrolowaliśmy i nie postawiliśmy kropki nad "i". My dobre fragmenty przeplataliśmy spadkiem koncentracji i nieraz brakiem odpowiedzialności. Cieszę się, że dzisiaj w boju pokazało się większość zawodników i wykorzystało swoje szanse. W pierwszym secie wygranym 32-30, przeprowadziliśmy 6 zmian. To był nas pierwszy mecz wyjazdowy i grając nierówno jesteśmy w stanie zwyciężyć. Nie możemy zatracić naszej tożsamości, gdzie chcemy walczyć o każdą piłkę, bo tylko wtedy dajemy sobie szansę na wyrywanie setów, a w konsekwencji meczów. Czekamy na powrót do gry Piotrka Pawlaka i Szymka Matuszewskiego, natomiast fajnie, że dołączył do nas po kontuzji Staszek Chaciński. Nasz mosowski zawodnik Olek Nowik nie okazał się gościnny w Spale i ugrał z nami seta zdobywając 26 punktów. Liczymy, że innym naszym przeciwnikom też da się we znaki (śmiech). Serdecznie zapraszamy na nasz sobotni mecz z Lechią Tomaszów II na Rogalińskiej – mówi Konrad Cop, trener warszawskiej drużyny.

SMS PZPS II Spała – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 2:3 (30:32, 25:20, 15:25, 25:22, 11:15)

Stołeczna drużyna zagrała w składzie: Wojciech Wachowicz, Aleksander Czerwiński, Przemysław Czado, Jan Lizińczyk, Kacper Żółtański, Adam Antoński, Dariusz Bonisławski, Dawid Bulira, Jaromir Orlicz, Krzysztof Pawlak, Jakub Koc, Jakub Sutryk, Stanisław Chaciński.

Już w najbliższą sobotę w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 na warszawskiej Woli siatkarze MOS-u zmierzą się o godz. 18:30 z KS Lechią II Tomaszów Mazowiecki TCS. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny wolskiego obiektu.

Fot. MOS Wola/Ana Okolus Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda