mobile
REKLAMA

Wiersze w mieście - poezja buduje wspólnotę

Już po raz piąty Warszawa przyłącza się do projektu „Wiersze w mieście”. Tegoroczna odsłona, realizowana od 15 kwietnia do 15 maja, poświęcona jest wspólnocie.

Informacja prasowa
Wiersze w mieście - poezja buduje wspólnotę

- Nie ma chyba ważniejszego pojęcia niż wspólnota. Szczególnie teraz, gdy poczucie współodpowiedzialności za otaczających nas ludzi stało się jednym z ważniejszych narzędzi w walce z pandemią – podkreślają organizatorzy „Wierszy w mieście”. 

- W tym pandemicznym czasie ważne jest wszystko to, co nas łączy. Dzięki kulturze tworzy się wspólnota oparta na solidarności i wzajemnej dbałości. W poezji każdy znajdzie coś dla siebie: ukojenie, emocje i ten rodzaj wrażliwości, który pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy – mówi, zachęcając do udziału w akcji, Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Warszawa po raz kolejny współorganizuje projekt „Wiersze w mieście”. Stołeczny oddział Europejskiego Stowarzyszenia Instytutów Kultury Unii Europejskiej (EUNIC Warszawa) chce, by między 15 kwietnia a 15 maja poezja dotarła do każdego zakątka kraju, a także zagranicę, bo przestrzenią, w której wybrzmią wiersze, będzie Internet.

Polskę w tegorocznej akcji "Wiersze w mieście" reprezentuje Maria Halber (1989). Mieszka w Warszawie, pisze poezję i prozę. Laureatka Połowu 2018 organizowanego przez Biuro Literackie. Wiersze publikowała m.in. w „Dwutygodniku” i „Wakacie” oraz kilku antologiach. Autorka książki poetyckiej „Przejścia”, która ukazała się jesienią 2020 roku nakładem wydawnictwa Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie. 

Utwory 20 europejskich poetów będzie można czytać, usłyszeć, a także obejrzeć na profilach blogerów, vlogerów, instagramerów, youtuberów, pisarzy, na popularnych fanpage’ach związanych z literaturą. Do spotkań z poezją zachęcać będzie także Kulturalna Warszawa

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda