mobile
REKLAMA

Wirtualna scena Janka Młynarskiego

Muzeum Warszawy wspólnie z Jankiem Młynarskim w serii minikoncertów opowie o odbudowie stolicy. Artysta, który od lat przypomina klasykę stołecznej muzyki, poprowadzi „Wirtualną scenę”. Przypominając przeboje dawnej Warszawy, nakreśli historię ludzi, miejsc i wydarzeń, które miały wpływ na życie kulturalne miasta.

inf.prasowa
Wirtualna scena Janka Młynarskiego

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę odbudowy Warszawy. Aby upamiętnić trud włożony w ratowanie zniszczonej stolicy, m.st. Warszawa i instytucje partnerskie przygotowały program wydarzeń pod wspólnym szyldem „BudujeMy!”. W miejsce odwołanych koncertów Muzeum Warszawy zaprasza przed ekrany na internetowe, słowno-muzyczne spotkania z Jankiem Młynarskim.

„Wirtualna scena Janka Młynarskiego” to seria mini-koncertów połączonych z opowieściami o muzyce dawnej Warszawy, które w każdą niedzielę, zaczynając od 29 marca, o godz. 18.00 będą relacjonowane na żywo na Facebooku Muzeum Warszawy. W pierwszym występie live Janek Młynarski przypomni postać warszawskiego barda Stanisława Grzesiuka, który na początku lat 60. zajął się popularyzacją przedwojennego folkloru stolicy. Towarzyszyć mu będzie odrestaurowana bandżola, która kiedyś należała do Stanisława Grzesiuka.

W kolejnych odsłonach cyklu usłyszymy między innymi historię Mieczysława Fogga i utwory, które w czasie okupacji wykonywał w kawiarniach, pierwsze powojenne szlagiery i uliczne ballady.

 

 

Źródło: Muzeum Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda