mobile
REKLAMA

Włochy mierzą w milach

Jutro na nietypowym dystansie odbędzie się Bieg Dzielnicy Włochy – uczestnicy przebiegną 5 mil (około 8 km). Można się jeszcze zapisywać do udziału – przez internet, a później w miarę wolnych miejsc w biurze zawodów

Informacja prasowa
Włochy mierzą w milach

Na imprezę „5 MIL. Bieg Dzielnicy Włochy” zaprasza rada i zarząd dzielnicy. Start zaplanowano na godz. 11.00 sprzed Urzędu Dzielnicy Włochy przy al. Krakowskiej 257. Na pokonanie 8-kilometrowej trasy z metą w parku Ogrody Kosmosu zawodnicy będą mieć maksymalnie 70 minut.

Gwiazdą biegu będzie Patrycja Bereznowska, ubiegłoroczna złota medalistka Mistrzostw Europy w biegu 24-godzinnym i zwyciężczyni jednego z najbardziej znanych na świecie ultramaratonów – Spartathlonu (2017, rekord trasy 24:48:18).

Zapisywać można się jeszcze na stronie biegu – do godziny 14.00 w piątek. Możliwe będą też zapisy w biurze zawodów, które będzie czynne w sobotę oraz w niedzielę przed biegiem – o ile nie zostanie wyczerpany limit miejsc. W piątek rano było zapisanych ponad 450 osób przy 600-osobowym limicie.

Władze dzielnicy gorąco zapraszają mieszkańców do kibicowania uczestnikom biegu. Drogi na trasie rywalizacji zostaną czasowo wyłączone z ruchu, a autobusy trzech linii zmienią swoje trasy. Organizatorzy – Urząd Dzielnicy Włochy i Fundacja Run Vegan – zapewniają, że utrudnienia związane z imprezą potrwają możliwie jak najkrócej. By to było możliwe, trasę podzielono na kilka odcinków, które będą sukcesywnie zamykane i otwierane po przebiegnięciu ostatniego zawodnika. Dodatkowo, w godzinach 10:00-13:00, na trasie biegu będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju – także na wyznaczonych miejscach postojowych.

Zawodnicy wystartują o 11:00 sprzed Urzędu Dzielnicy Włochy (al. Krakowska 257). Stamtąd pobiegną ulicami: Poborską, Borsuczą i Rakowską, które będą zamknięte w godzinach 10:55-11:15. Dalej zawodnicy przebiegną fragmentem ulicy Instalatorów (będzie on nieprzejezdny w godzinach 10:55-11:20) i po ulicach Szybkiej, Jutrzenki, rondzie Beczka, Daimlera, Budki Szczęśliwickie i Wiktoryn (zamknięcie 11:00-11:35). Po skręcie w Naukową zawodnicy skierują się ulicą Starowiejską do Mikołajskiej (wyłączona 11:00-11:45). Z ulicy Śląskiej skręcą w Drukarzy, a dalej Owalną i na kilkadziesiąt metrów w Techników (zamknięte 11:15-12:00). Ostatni odcinek wiedzie ulicami Przecznica, Przesmyk, Cegielnianą do Sympatycznej (zamknięte 11:20-12:15) do mety w parku Ogrody Kosmosu.

W związku z rywalizacją na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 127, 120 i 228. Dodatkowe szczegóły na miejskiej stronie InfoUlice.

fot.UDWłochy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda