mobile

Wózek dziecięcy do biegania?

Producenci starają się o to, by młode mamy mogły biegać nawet z wózkiem, w którym znajduje się ich pociecha. Propozycje wózków do biegania są bardzo ciekawe.

Agata Mościcka
Wózek dziecięcy do biegania?

W dobrze wyposażonych sklepach z artykułami dziecięcymi, bez problemu znajdziemy odpowiedni wózek dziecięcy, przeznaczony do biegania. Jeśli planujesz uprawiać jogging wraz ze swoją pociechą, to odradzamy używanie wózków, które nie są do tego przystosowane. Grozi to poważnym wypadkiem, który może być tragiczny w konsekwencjach, nie tylko dla dziecka, ale również dla matki. Zdarzało się, że kółka tradycyjnego wózka po prostu odpadały podczas intensywnego biegu i powodowały przewrócenie się wózka wraz z dzieckiem.

Idealny wózek do jogging’u, to sportowy trójkołowiec, z którym można nie tylko uprawiać biegi, ale również bezpiecznie i swobodnie jeździć na rolkach. Warto zainwestować w model posiadający specjalistyczne certyfikaty sportowe. Tylko taki gwarantuje, że wózek będzie w 100% nadawał się do tego typu rekreacji. Model powinien posiadać także demontowane koła, tak, aby można było złożyć go i wygodnie schować do bagażnika. Ułatwia to zabieranie wózka na dłuższe trasy np. biegi w lesie itp.

Ważną kwestią jest także promień skrętu naszego wózka sportowego. Dzięki odpowiedniej jego wielkości każdy intensywny ruch dziecięcego pojazdu będzie płynny, zaś balansowanie nim będzie komfortowe, zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Niezbędna jest również idealna amortyzacja, by maluszek nie odczuwał wstrząsów podczas biegania.

Wózek dziecięcy, przeznaczony do jogging’u, musi być stabilny i posiadać lekką konstrukcję. Nie powinien także zawierać niebezpiecznych elementów - np. parasolki czy inne akcesoria, które często przytwierdzone są do tradycyjnych gondoli.

Za oknami już lato – warto pomyśleć o wspólnym bieganiu z maluszkiem w wózku – skorzysta na tym mama i dziecko.

Zdjęcie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20080831_wozek_the_human_race_10k.jpg

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie Kobieta Dziecko

więcej z działu Zdrowie Kobieta Dziecko