mobile

Wspólnie uratowali 2-letnie dziecko

Policjanci z Ochoty wspólnie z żołnierzem uratowali 2-letnią dziewczynkę, która wpadła do jeziorka w Parku Szczęśliwickim. Opanowaie i skuteczne działanie z zakresu pierwszej pomocy przywróciły dziewczynce funkcje życiowe. 2-latka trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy medycznej.

inf. prasowa
Wspólnie uratowali 2-letnie dziecko

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut przed 14.00. Matka z trójką dzieci udała się na spacer do Parku Szczęśliwickiego w Warszawie. W pewnym momencie straciła z pola widzenia swoje 2-letnie dziecko. Wpadła w panikę i krzycząc zaczęła szukać najmłodszego dziecka. W tym samym czasie w Parku Szczęśliwickim na spacerze ze swoim psem był żołnierz z X Warszawskiego Pułku Samochodowego. Słysząc, co się dzieje, ruszył z pomocą.

Wcześniej 38-letnia matka wyciągnęła z jeziorka dziecko i położyła na brzegu. Wojskowy zaczął reanimować dziewczynkę, a inna kobieta, która była świadkiem zdarzenia w tym czasie wezwała przez numer alarmowy służby ratunkowe. Na miejscu pierwsi zjawili się funkcjonariusze z wydziału do spraw nieletnich z komendy na warszawskiej Ochocie - podkom. Mariusz Kłak oraz asp. Piotr Latoszewski.

Policjanci przejęli akcje ratunkową od żołnierza. Podkom. Mariusz Kłak przechylił dziecko do przodu i uderzając ręką w plecy udrożnił drogi oddechowe. Funkcjonariusze na zmianę wykonywali resuscytację, dzięki której przywrócili 2-latce funkcje życiowe. Po chwili na miejsce przyjechała karetka i straż pożarna, którzy prowadzili dalsze czynności ratownicze.

Dziecko zostało przewiezione do szpitala i otrzymało profesjonalną pomoc medyczną. Policjanci na miejscu przeprowadzili niezbędne czynności i będą ustalali wszystkie okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

 

 

 

 

mł. asp. Karol Cebula/ea

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda