Wybory prezydenckie - zmiana miejsca głosowania
Wyborcy, którzy w dniu głosowania nie będą przebywali w miejscu zameldowania na pobyt stały lub tam, gdzie są ujęci w Centralnym Rejestrze Wyborców i gdzie zwykle głosują - mogą złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania. Można to zrobić do 15 maja.

Wybory prezydenckie odbędą się 18 maja. Ewantualna druga tura wyborów została zaplanowana na 1 czerwca.Wyborcy, którzy w dniu głosowania nie będą przebywali w miejscu zameldowania na pobyt stały lub tam, gdzie są ujęci w Centralnym Rejestrze Wyborców i gdzie zwykle głosują - mogą złożyć wniosek o zmianę miejsca głosowania. Można to zrobić do 15 maja.
Wniosek można złożyć:
· osobiście w delegaturze Biura Administracji i Spraw Obywatelskich w dzielnicy, w której będzie się przebywało w dniu wyborów,
lub
· przez Internet na stronie www.gov.pl. Usługa nie wymaga przychodzenia do urzędu. Wniosek złożony poprzez e-PUAP przesyłany jest bezpośrednio do Centralnego Rejestru Wyborców i zmiany nanoszone są na spis wyborców automatycznie.
We wniosku należy wskazać, gdzie chce się głosować. Dane zostaną przeniesione z miejsca zameldowania do spisu wyborców we wskazanym przez wnioskodawcę miejscu. Należy pamiętać, że wyborcy, którzy złożą powyższy wniosek, będą ujęci we wskazanym spisie wyborców zarówno w I, jak i w II turze wyborów.
Jak sprawdzić dane?
W celu sprawdzenia jakie dane są gromadzone w Centralnym Rejestrze Wyborców (CRW) oraz jaki numer i adres ma obwodowa komisja wyborcza, w której będzie się głosowało, należy skorzystać z usługi dostępnej na stronie www.gov.pl lub za pomocą aplikacji mobilnej mObywatel (zakładka Wybory).
Wyszukiwarka lokali wyborczych
Na stronie urzędu m.st. Warszawy dostępna jest wyszukiwarka lokali wyborczych. Wystarczy podać dane o miejscu zameldowania, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się odpowiednia siedziba obwodowej komisji wyborczej, w której należy oddać głos.
Na stronie warszawa19115.pl, zamieszczone są również zagadnienia dotyczące wyborów. Znajdują się tam szczegółowe informacje o każdej kategorii sprawy, dotyczące m.in. wymaganych dokumentów, terminów złożenia i odpowiedzi, jednostki odpowiedzialnej za realizację oraz co należy zrobić – krok po kroku - aby załatwić sprawę.