Wybrano nowego Marszałka Sejmu
Na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu posłowie wybrali nowego Marszałka. Nie było zaskoczenia zgodnie z umową koalicyjną został nim Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy. Jego wybór poprzedziły okrzyki posłów Prawa i Sprawiedliwości „hańba”, „precz z komuną”.
Od dzisiaj nowym marszałkiem Sejmu jest Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy. Do tej pory pełnił funkcję wicemarszałka, a na fotelu marszałka zastępuje Szymona Hołownię.
Za kandydaturą Włodzimierza Czarzastego opowiedziało się 236 posłów, 209 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu, a 13 nie brało udziału w głosowaniu.
Wybór Włodzimierza Czarzastego został dokonany zgodnie z umową koalicyjną
- Chciałem podziękować koalicji, która moją kandydaturę wsparła. I chcę jasno powiedzieć: jestem członkiem tej koalicji, wspieram tę koalicję i będę twardym, lojalnym, przewidywalnym elementem tej koalicji – powiedział po wyborze Czarzasty.
Z sondażu Instytutu Badań Pollster opublikowanego dziś w "Super Expressie" wynika, że większość Polaków nie chciała, żeby funkcję marszałka Sejmu objął właśnie Włodzimierz Czarzasty. 55 proc. badanych opowiedziała się przeciw, zaś 45 proc. poparło tę kandydaturę.
- Po 20 latach Sejm wraca pod skrzydła polityka o lewicowych poglądach – człowieka, który od lat stoi po stronie zwykłych ludzi, solidarności i równości; który nie boi się mówić głośno o tym, co naprawdę ważne. To wydarzyło się dzięki Wam – wszystkim, którzy 15 października poszliście do urn, głosując za Polską solidarną i sprawiedliwą. Dziś obiecujemy kontynuować to, co już zaczęliśmy i walczyć o Polskę, którą wspólnie wybraliśmy. Budować Polskę opartą na solidarności, która nikogo nie zostawia w tyle. Włodku, przyjmij nasze najszczersze gratulacje. Wierzymy, że wniesiesz do Sejmu nową jakość. Twoja obecność w fotelu Marszałka to sygnał, że zaczynamy nowy rozdział z energią, odpowiedzialnością i sercem po lewej stronie – brzmi wpis na profilu Nowej Lewicy w mediach społecznościowych.















![[Recenzja] "Niespodziewany gość"](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/8f0a125254c36f06c77fd499122e4c61885b69dd.jpeg)








![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/30aebe7f831e19f22dd84b53a78c5ae6ca49ccc7.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj dobrą książkę](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/6f50cda6bdd00ea6de42fea32aa434b94a225901.jpeg)
![[Konkurs] Wygraj wejściówki na spektakl "Przekręt (nie) doskonały. Kto widział Pannę Flint?" w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/b8148235a005d9e9699a0ab3c645f9e18aa3cf08.jpeg)
![[Rozwiązanie konkursu] Wygraj podwójną wejściówkę na koncert „Największe przeboje Orkiestry Księżniczek”](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/e426682360a326a61cfead699e655d0a5c2cb867.jpeg)















