Wygrane MOS Wola, Ateny i Legionovii w kolejnych meczach Mistrzostw Mazowsza

W czwartek i piątek zwycięstwa w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza Kadetek odniosły siatkarki UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Ateny Warszawa i LTS Legionovii Legionowo.

Początek spotkania MOS-u z Krótką Mysiadło był bardzo wyrównany. Obydwie drużyny walczyły o każdy punkt, żadna z ekip nie była w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Na tablicy wyników kilkukrotnie pojawił się wynik remisowy m.in. 2:2, 12:12, 13:13, 14:14, 16:16. Przy stanie 18:18 dwa punkty pod rząd zdobyły Krótkiej i to one były bliżej wygranej w pierwszej partii. Warszawianki doprowadziły jednak do kolejnego remisu 21:21, a następnie wyszły na prowadzenie i wygrały pierwszego seta.

Druga odsłona spotkania przez długi czas ponownie była wyrównana. Dopiero przy stanie 12:12 trzy kolejne punkty zdobyły warszawianki i przewagę tą utrzymały praktycznie do końca drugiego seta. Trzecia partia od początku zaczęła się od wysokiego prowadzenia siatkarek Krótkiej. Gdy wydawało się, że zawodniczki z Mysiadła wygrają seta i odrobią część strat niesamowity charakter pokazały reprezentantki MOS-u, które odrobiły straty, a w grze na przewagi zachowały więcej zimnej krwi. Wolanki wygrały mecz i mają już dwa zwycięstwa w turnieju finałowym, podobnie jak drużyna z Legionowa. – Mecz był bardzo zacięty. Mimo wygranej 3:0 przez nasz zespół gra w każdym secie była wyrównana. W końcówce trzeciego seta pomimo przewagi rywalek grałyśmy do samego końca nie odpuszczając żadnej akcji. Przegrywając 17:21 udało nam się odwrócić losy tego seta i wygrałyśmy 27:25. Jestem dumna z wyniku jak i postawy sportowej mojej drużyny w tym spotkaniu – powiedziała Oliwia Jaroń, siatkarka MOS-u. – Jesteśmy na półmetku turnieju finałowego o mistrzostwo Mazowsza. Co najważniejsze, jesteśmy dalej w grze o najwyższą pulę. W obu meczach, dziewczęta oprócz umiejętności, zaprezentowały swój charakter i wolę walki. Dla mnie najważniejsze jest to, że z każdym spotkaniem stajemy się jeszcze lepszym zespołem, w pełnym tego słowa znaczeniu – dodał Jakub Miecznikowski, szkoleniowiec wolskiego klubu.

Wyniki czwartkowych i piątkowych spotkań Mistrzostw Mazowsza Kadetek:

MUKS Krótka Mysiadło – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (22:25, 23:25, 25:27)

GLKS Nadarzyn – LTS Legionovia Legionowo 1:3 (22:25, 17:25, 25:20, 20:25)

LTS Legionovia Legionowo – MUKS Krótka Mysiadło 3:1 (25:21, 19:25, 25:18, 25:21)

UKS Atena Warszawa – GLKS Nadarzyn 3:0 (25:17, 25:20, 25:23)

W sobotnich spotkaniach zmierzą się ze sobą: MUKS Krótka Mysiadło i UKS Atena Warszawa (godz. 10:00) oraz niepokonane dotąd UMKS MOS Wola Warszawa oraz LTS Legionovia Legionowo (godz. 12:00).