mobile
REKLAMA

Wyszukaj sobie zajęcia sportowe

A Ty ile dziś ćwiczyłeś? Ile przejechałeś? Ile przebiegłaś? – pytają na mieście plakaty z miejskiej kampanii „Sportowo Blisko Domu". W pierwszym tygodniu akcji zainteresowanie przygotowaną w ratuszu wyszukiwarką zajęć sportowych wzrosło siedmiokrotnie

Informacja prasowa
Wyszukaj sobie zajęcia sportowe

Wyszukiwarka zajęć

W ubiegłym roku miasto przyjęło „Program sportowo blisko domu do 2025 roku". Urzędnicy chcą wspierać aktywność fizyczną mieszkańców w pobliżu domu, niezależnie od miejsca zamieszkania, stopnia sprawności, wieku, statusu społecznego itp. Temu celowi ma służyć miejska wyszukiwarka zajęć sportowych.

- Aktywność fizyczna to bardzo ważna sprawa! Każda forma ruchu, nawet spacer, to już coś. Najważniejsze, aby wybrać taką aktywność, na jaką mamy ochotę, na jaką pozwala nam stan zdrowia i sprawność. Jeśli nie masz pomysłu albo szukasz towarzyszy na wspólne aktywności – wejdź na naszą wyszukiwarkę i znajdź zajęcia dla siebie w swojej dzielnicy! Warszawa to stolica wolnego czasu i jako taka poleca się na jesienne, aktywne dni! – mówi zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska.

W tej chwili na stronie można wybierać spośród 510 zajęć sportowych organizowanych przez miejskie jednostki – urzędy dzielnic, dzielnicowe Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz sportową jednostkę miasta Aktywną Warszawę. Można wybierać zajęcia według kategorii (jest ich 26) – np. bieganie, fitness, sporty rakietowe, taniec, wspinaczka. Można wybierać według dzielnic, a także według adresata oferty (np. dzieci, kobiety, osoby z niepełnosprawnością itp.).

W drugiej połowie października miasto prowadzi kampanię promującą aktywność i zachęcającą do korzystania ze sportowej wyszukiwarki. Porównanie danych z ostatniego tygodnia września i tygodnia 16-22 października pokazują 7,5-krotny wzrost wejść na widżet „zajęcia sportowe" na miejskiej stronie sportowej.

Aktywnie i bezpłatnie

Aktywna Warszawa – sportowa jednostka miasta – propaguje aktywność fizyczną wśród mieszkanek i mieszkańców stolicy. To najlepsze antidotum na choroby cywilizacyjne na czele z otyłością oraz najprostsza droga, aby móc szczycić się otwartym umysłem i dobrą odpornością.

W ośrodkach Aktywnej Warszawy można znaleźć pełną ofertę zajęć. Wiele z nich jest bezpłatnych. Najpopularniejsze to:

Vinyasa joga (Ośrodek Rozbrat, środa 19.00, zapisy, 2 tury po 40 osób). 

  • Dzięki tym zajęciem praktycznie każdy może rozpocząć przygodę z jogą – niezależnie od tego, czy jest biegaczem, pływakiem czy jest po prostu spięty po pracy za biurkiem. Vinyasa joga nie jest zbyt skomplikowana, uczestnicy zajęć będą mogli praktykować ćwiczenia także samodzielnie w domu, po pracy lub po ciężkim treningu.

Trening funkcjonalny (Ośrodek Rozbrat, poniedziałek 19.00, zapisy 30 osób).

  • Opiera się on o naturalne płaszczyzny ruchu występujące w życiu codziennym człowieka. W bezpieczny, zrównoważony sposób pozwala zbudować siłę i wytrzymałość mięśniową. Jednocześnie w doskonały sposób kształtuje gibkość. Stymuluje zarówno ciało i umysł, poprawia propriocepcję i czucie głębokie.

Czas na Nordic Walking (Ośrodek Rozbrat, czwartki 17.00). 

  • To aktywność dostosowana do różnych poziomów sprawności, co sprawia, że jest atrakcyjna dla wielu osób. Pomaga wzmocnić całe ciało, a także poprawić wydolność.

Treningi biegowe (Ośrodek Nowa Skra/ Ośrodek Rozbrat, poniedziałek i czwartek 19.00). 

  • Bieganie jest najprostszą i najbardziej dostępną formą aktywności fizycznej. Treningi biegowe pomagają poprawić wszystkie cechy motoryczne biegacza i sprawiają, że bieganie staje się bardziej efektywne i mniej kontuzjogenne.

Więcej propozycji Aktywnej Warszawy – np. Sportowy Uniwersytet, na którym amatorzy sportu mogą posłuchać ekspertów, Letni Aerobik przeznaczony dla seniorek albo rozpoczynające się właśnie w ośrodku Robrat zajęcia taneczne Bachata Sensual – można znaleźć w mediach społecznościowych albo na stronie internetowej.

fot.Pixabay, UMW

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda